Permanent Make Up Eyebrows

Obočí lze snadno zvýraznit přírodními prostředky, které o něj zároveň pečují

Pokud máte světlé vlasy, nejspíš byste chtěli zvýraznit obočí a vystínovat ho. Naštěstí to jde i bez chemie. Máme pro vás několik přírodních metod, které se postarají o to, aby vaše obočí bylo tmavé a výrazné. Pokud už máte tmavé obočí, podpoříte jimi přirozenou barvu. Tyto metody navíc napomůžou celkovému zdraví obočí.

Uvařte si šalvějový obklad

Šalvěj má ztmavující účinky. Uvařte několik listů v horké vodě. Když nálev vychladne, ponořte do infuze dva vatové tampony a přiložte je na obočí. Po deseti minutách je sejměte a opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát týdně. Šalvěj vyživuje pokožku, zlepšuje krevní oběh a urychluje růst.

Na druhý způsob budete potřebovat lžičku kakaa, lžičku mleté kávy, lžíci kokosového oleje a půl lžičky medu. Vše smíchejte do homogenní a lepivé hmoty. Pokud je málo lepkavá, přidejte ještě med. Naneste na oblast obočí a nechte působit deset minut. Pokud toužíte po opravdu tmavé barvě, opakujte tyto kroky tolikrát, dokud nebudete spokojení s výsledkem. Směs opláchněte vatovým tamponem navlhčeným v teplé vodě nebo v odličovači. Opakujte jednou týdně pro zachování efektu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak nanášet barvicí prostředek?

Při nanášení prostředku na obočí začněte u vnitřní části, tedy nejblíže k nosu. Obočí je zde totiž nejhustší. K přesnému nanášení můžete použít vatový tampon nebo malý kartáček. Pokud se vám barvivo dostane na okolní kůži, smyjte ho odličovacím mlékem. Do směsi můžete přidat i trochu gelu z aloe vera, který hydratuje kůži.

Dalším přírodním prostředkem k barvení obočí je henna, se kterou se standardně barví vlasy. Pak bude zároveň lesklejší a zdravější. Barva bude vypadat přirozeně, a navíc je aplikace zcela bezpečná. Je třeba postup opakovat zhruba každé tři týdny. Pokud vše selže, můžete si zakoupit profesionální barvu. Mezi její hlavní výhody patří delší výdrž a rychlost, aplikaci byste ale měli svěřit do rukou odborníka.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Lighten-Your-Eyebrows-Without-Bleach