Nehty1

Dopřejte svým nehtům regenerační kúru, která jim snadno navrátí krásu

Krásné nehty jsou vizitkou každé ženy. Jak ale uchovat jejich krásu, když se nehty lámou, třepí a rozpadají? Naštěstí existuje řada způsobů, jak svým nehtům dodat potřebné vitaminy a minerály, které potřebují ke svému růstu, pevnosti a krásnému vzhledu. Stačí pár surovin a můžete si snadno připravit domácí nehtovou léčebnou kúru.

1. Lněné semínko

Odvar z lněného semínka umí rychle posílit nehtové ploténky a dodá jim zdravý lesk. Nasypejte lžíci lněných semínek do sklenice vody, přiveďte k varu a nechte zchladnout. Do výsledného odvaru namočte ruce na 15 minut. Opakujte tuto kúru třikrát do týdne a zanedlouho zaznamenáte viditelné výsledky.

Zdroj obrázku: Pixabay

2. Želatina

Obyčejná želatina dokáže dodat nehtům ztracený kolagen, který je zapotřebí pro jejich pružnost, a tím zabraňuje jejich lámání. Nasypejte jednu čajovou lžičku želatiny do sklenice s teplou vodou a nechte ji nabobtnat. Dvě minuty ji zahřejte na kamnech či v mikrovlnné troubě a nechte vychladnout. Do želatiny si pak namočte nehty a nechte působit 20 minut. Opakujte každý druhý den po dobu dvou týdnů.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet působí proti plísním, dodává vitaminy a odstraňuje zažloutlé skvrny a plak. Přidejte dvě lžíce jablečného octa do misky s vodou a na 15 minut do tohoto roztoku nehty namočte. Poté opláchněte proudem vody a ošetřete hydratačním krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Olivový olej

Olivový olej obsahuje celé spektrum vitaminů, minerálů a výživných látek, které působí na zdraví pokožky a nehtů. Je proto dobrý nápad použít ho jako intenzivní kúru pro vaše lámavé a třepící se nehty. Olejová kúra nehty nejen posílí, ale zbaví vás nepříjemných záděrek a olupující se kůže na prstech.

Dvakrát týdně potřete každou nehtovou ploténku včetně přilehlého okolí trochou mírně zahřátého olivového oleje a nechte vstřebat. Nijak dál neoplachujte ani nemyjte. Pokud byste oleje nanesli víc, než se vstřebá, odsajte ho papírovými ubrousky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-nails