Acne 1606765 1920

Pevnou a zářivou pleť podpoří masáž obličeje, cviky mimikou i přírodní kosmetika

Pevná a pružná pokožka je znakem mládí, zdraví a dobré fyzické kondice. Není divu, že mnoho žen si s přibývajícími léty zoufá nad vráskami a ztrátou elasticity kůže, jež pro ně dřív byla naprostou samozřejmostí. Čas ale nezastavíte a vrásky jsou něco, co k pokračujícímu životu zkrátka patří. Existují sice plastické operace a zákroky, které mohou znaky stárnutí do jisté míry potlačit, ale žena pak vypadá často velmi nepřirozeně. Drahé krémy proti vráskám mohou někdy pomoci, ale ne ve všech případech. Přinášíme vám několik tipů, jak zmírnit známky stárnutí levnou a přirozenou cestou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Obličejová masáž

Pokud chcete podpořit pevnost vaší kůže a chcete vidět rychlé výsledky, vyzkoušejte obličejovou masáž. Nic to nestojí a můžete si ji dopřát kdekoliv a kdykoliv. Stačí vám k tomu váš oblíbený pleťový krém a chvilka času. Začnete nejprve jemným poklepáváním konečků prstů a poté zapojte i krouživé pohyby. Díky tomu podpoříte přirozenou cirkulaci krve a pleť bude vypadat mladší. Masáž provádějte pravidelně každý den.

Řekni sýr

Obličejové cviky jsou častým trikem mnoha filmových hvězd a modelek. Když si stoupnete před zrcadlo, bude se vám cvičit ještě lépe. Sice se možná můžete chvíli cítit trapně, ale to brzy přejde. Cíleným protahováním obličejových svalů pomocí dělání „ksichtíků“ se zlepší zásobování tkání krví a pokožka bude více tonizována. Pro zabránění vzniku dvojité brady vyzkoušejte:

  • Minimálně pět sekund se široce usmívat.
  • Opakujte úsměvy v deseti sériích.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní kosmetika

Na zpevnění stárnoucí pleti nemusíte používat pouze drahé krémy a speciální séra. Dobře vám poslouží také domácí masky z přírodních surovin. Obsahují mnoho cenných vitaminů v přirozené podobě. Například rozdrcené avokádo s olivovým olejem působí přímo blahodárně. Velmi výživná je také maska připravená z aloe vera gelu a bílého jogurtu.