Cute Cat Sleeping Old Wooden Chair Outdoors

Kočky vyjadřují náklonnost různě. Spokojenost a lásku dají najevo typickým chováním

Milovníky koček nemusíme učit o tom, jaké chování se může u těchto mazlíčků objevit. Především u vlastních mazlíčků je jasné, že jim naprosto rozumí. Některé chování u koček může vyjadřovat spokojenost, jiné naopak. Jak poznat, co vám kočka chce svým chováním říci? Naučte se jí rozumět a váš vztah se bude jen zlepšovat.

Víte, proč vás kočka neustále olizuje?

Některé kočky své city dávají najevo hodně často. Víte například, co to znamená, pokud vás kočka neustále olizuje? Je to znamení, že k ní patříte, nebo si myslíte, že si vás připravuje k večeři? Chtějí tím dát najevo svou lásku k vám a také důvěru, kterou ve vás mají. Proto byste je nikdy neměli zklamat, protože i kočka má city, ačkoli si mnoho lidí myslí, že je to nesmysl.

Olizováním si kočka také značí své území. Patříte tak do její party a už vás nikdo jiný mít nemůže. Kočka na vás olizováním zanechá svůj pach a ostatní kočky budou mít smůlu. Navíc tím o vás pečuje, stejně jako dospělá kočka o svá koťata. Některé kočky ale mohou své majitele olizovat a nakonec se do nich zakousnou. I takové chování má své vysvětlení.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se kočky tak rády olizují?

Kočky ale olizují nejen své majitele, hlavně lížou samy sebe nebo se navzájem takto umývají. Svého majitele olizuje, protože mu chce dopřát ujištění, že ho miluje a je mu oddaná. Možná budete překvapeni tím, že vás olízne a poté se do vás zakousne, jako kdyby si vás chtěla připravit k jídlu. Není to ale agresivita, co se v tomto chování skrývá. Už malá koťata se učí střídat tyto polohy.

Některé kočky se dokonce na své majitele vrhají a olizují nebo jemně koušou do vlasů nebo pokožky hlavy. I to svědčí o tom, že si vás značkuje. Kočky milují váš pach, a protože vylučujete pot, budou ho chtít „ochutnat“. Kočky se tak pustí do vašich vlasů, ve kterých cítí šampon nebo jiné přípravky, které je lákají. Bohužel některé prostředky nejsou vhodné pro kočičí zdraví, proto kočku vlasy olizovat nenechávejte, pokud je používáte.

Zdroj: https://www.petmd.com/cat/behavior/evr_ct_why-does-my-cat-lick-me