Side View Cooked Uncooked Corns Basket Cloth Wooden Table With Copy Space

Kukuřičný klas můžeme připravit na čtyři chutné způsoby

Kukuřičný klas je surovina dostupná ve většině obchodů po celý rok. Samozřejmě pokud chcete ještě o něco kvalitnější produkt, můžete ho sehnat na farmářských trzích. Tak jako tak představuje kukuřice výbornou svačinu nebo například oblohu ke grilování. Jak ale na její správnou přípravu? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Vaření v hrnci – tradičně i netradičně

Většina z nás si asi jako vaření klasu představí to, že ho připravíme v hrnci, a přesně tak to i může být. Tradiční příprava je uvaření klasu ve vodě. Nejprve je ale důležité, abychom ho očistili a odstranili z něj listy a vše, co se nejí. Poté si dáme vařit vodu a kukuřici v ní necháme přibližně šest až sedm minut. Každopádně bychom neměli překročit dobu deseti minut. To, zda by voda měla být osolená, či ne, je na každém z nás, ale někteří lidé jsou toho přesvědčení, že pokud přidáme při vaření sůl, kukuřice ztvrdne.

Dalším způsobem je také vaření kukuřice v mléce. V tomto případě je třeba, abyste naředili mléko vodou v poměru jedna ku jedné a nechali kukuřici vařit stejně jako ve vodě. Poté stačí potřít máslem a osolit či jinak dokořenit.

Zdroj obrázku: Freepik

Další netradiční způsoby přípravy

Kukuřici můžete uvařit i pomocí páry. V tomto případě bude příprava trvat o trochu déle, a to přibližně deset až patnáct minut. Kukuřice zase nezapomeňte očistit a vložte do pařáku. Přikryjte pokličkou a nechte vařit. I tady dochuťte podle své libosti.

Kukuřici je ale možné připravit i pomocí dalšího spotřebiče, a to pomocí mikrovlnné trouby. Je ale třeba k tomu mít speciální nádobu s průduchy. Pokud ji nevlastníte, můžete použít misku s propíchanou potravinářskou fólií. Kukuřici v nádobě zalijte pár lžícemi vody a nechte zhruba pět až sedm minut ohřívat na nejvyšší výkon. Při vytahování buďte opatrní na popálení a dochuťte opět podle svých preferencí.

Zdroj: https://www.jessicagavin.com/how-to-cook-corn-on-the-cob/