Purple Phalaenopsis Orchid Flower

Lázeň v citronové vodě nakopne orchidej energií. Obsype se květy a vyroste

Když máme zdravotní problémy, sáhneme po citronu. Co ale když má zdravotní problémy orchidej? Sáhneme po tom stejném. Toto ovoce, známé svou kyselostí a vysokým obsahem vitamínu C, se totiž hodí nejenom pro lidi, ale také rostliny. Právě pro náročné orchideje.

Revitalizace orchidejí

To důležité, co citron obsahuje, jsou dvě klíčové látky. Jednou z nich je draslík a druhou je vitamín C. Obojí prospívá i lidskému tělu, ale chybu neuděláte, když obojí dopřejete i orchidejím. Citron má díky obsahu těchto dvou látek na květiny doslova revitalizační účinek. Zda se citronová lázeň vyplatila, lze jednoduše zjistit.

Jak citron prospívá?

Citron orchidej doslova revitalizuje. A to tak, že znovu aktivuje její růst. Při pravidelném pozorování, po citronové koupeli, můžete vidět, jak květina znatelně povyrostla. To ale není jediný benefit. Toto ovoce také podpoří růst nových listů, jejichž tvorba bude na první pohled znatelná.

Výroba je hračkou

Co bude potřeba? Jenom dvě věci. Tou první je citron. Jestli bude bio, nebo nikoliv, je v podstatě jedno. Z citronu totiž budete potřebovat jenom pár kapek. Zbytek citronu můžete využít vy. Třeba na výrobu domácí citronády, do čaje nebo do dezertů.

Zdroj obrázku: Freepik

Z citronu použijte přesně 10 kapek. Ty zalijte 200 ml vody a důkladně promíchejte. V tu chvíli máte hotový roztok pro každou orchidej. A jak ho použít? Nejlepší je odličovací tampon, který namočíte v citronovém roztoku a kterým začnete orchidej potírat, především v oblasti listů a stonku.

Pozor na chyby

Uvedené dávkování není radno překračovat. Pokud si myslíte, že více kapek, nebo dokonce citron v nezředěném stavu pomůžou více, jste na omylu. Kyselina citronová, pokud není dostatečně zředěna, může napáchat na orchideji obrovské škody. V tomto případě pamatujte, že méně znamená více.

Nejenom že byste to neměli přehánět s množstvím citronu, ale neměli byste to přehánět ani s frekvencí. Tuto revitalizaci je vhodné provádět přibližně jednou za 10 dní. Když jsou výsledky viditelné, dopřejte orchideji několik týdnů pauzu.

Zdroj: https://www.bioleaf.co.nz/articles/plant-growth-with-citric-acid