White Window Flowers

Muškáty milují slunce. Při splnění několika málo podmínek pokvetou bohatě celou sezonu

Muškáty jsou oblíbenými květinami, kterými můžete vyzdobit nejen svou zahradu, ale také balkon nebo terasu. Jsou to nenáročné rostliny, je ale potřeba jim poskytnout správné podmínky, aby nejen rostly, ale také bohatě kvetly. Jak je pěstovat, co všechno budete potřebovat a je třeba je také hnojit? Vše se dozvíte v článku.

Jaké místo muškáty potřebují?

Muškáty jsou kvetoucími rostlinami a v létě je můžete vidět na mnoha místech. Stačí se rozhlédnout po sídlišti a potěší vás plejádou barev. Barevné květy ale nejsou vždy samozřejmostí. Muškáty potřebují správnou péči. Nejen místo, ale také pravidelná zálivka a hnojení přispějí k tomu, že se jim bude dařit. Muškátů existuje celá řada odrůd.

Záhonové muškáty můžete vysadit nejen do záhonů, ale také do truhlíků nebo květináčů. Záhonové odrůdy mají silné stonky, navíc jejich listy připomínají mech. Jiné muškáty jsou vysoké až padesát centimetrů. Mají květy v podobě hroznů, které se navíc skládají z malých kvítků. Existují také břečťanolisté muškáty, které se hodí zejména na balkony. Květy jsou ploché, ale rostliny mohou dosáhnout délky až 120 centimetrů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký substrát mají muškáty nejraději?

Co se týče zeminy, je potřeba zvolit tu správnou, ve které se bude rostlinám dařit. Pěstování muškátů totiž není nic náročného. Jednotlivé sazeničky zasaďte asi 25 centimetrů od sebe. Dávejte je do zeminy, ve které bude ještě drenáž. Potřebují slunce, patří na místa, kam svítí téměř celý den. V opačném případě nebudou tak bohatě kvést. Zalévat byste je měli buď brzo ráno, nebo večer, kdy je slunce za obzorem.

A jak moc je zalévat? Bude záležet na jednotlivých truhlících, vlhkosti zeminy i teplotě venku. Nezapomínejte na to, že rostliny nesmíte přelévat, protože jinak budou hnít kořeny a rostlinám se nebude dařit. Hnojit je můžete jednou týdně, vyzkoušet můžete různá domácí hnojiva, například vaječné skořápky nebo slupky od banánů.

Zdroj: https://www.bunnings.com.au/diy-advice/garden/planting-and-growing/how-to-grow-geraniums