Shower Head Getting Cleaned

Mytí sprchového koutu usnadní tableta do myčky, ocet a gumová stěrka

Úklid patří v domácnosti k pravidelným činnostem, kterým je třeba se věnovat. Někoho to baví více, jiného méně, a to možná i proto, že některé práce jsou dost náročné na čas, kterého ale nikdo nemá nazbyt. Platí to i o úklidu sprchového koutu, na který se velmi často chytá vodní kámen, který jen tak ze stěn nejde vyčistit. Co určitě pomůže, abychom se tolik nenadřeli?

Kouzelná tableta do myčky nádobí

Asi největším problémem při úklidu sprchového koutu je leštění jeho skleněných stěn. Ulpívají na nich vodní kapky a zanechávají skvrny. Málokdy se podaří je vyčistit tak, aby byly opět průzračné. Přitom by stačilo k tomu využít tabletu do myčky nádobí a měkkou houbičku.

Tabletu rozpustíte ve vlažné vodě a v ní houbičku namočíte. Pak s ní budete umývat stěny sprchového koutu. Úklid s ní vás bude bavit, protože bude jednodušší. Pak stěny už jen opláchnete studenou vodou a přeleštíte nejlépe švédskou utěrkou do sucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte obyčejný ocet

K ekologickým čisticím prostředkům, které lze použít, patří například ocet. Lze s ním účinně vyčistit i sprchový kout. Stačí jím postříkat skleněné stěny (ocet nalijete do láhve s postřikovačem) a měkkým hadříkem přeleštit.

Ocet je vhodný také na čištění vany ve sprchovém koutě. Protože se jedná o kyselinu, hubí případné plísně a bakterie, které se zde rády shromažďují. Toto byste měli pravidelně praktikovat, abyste udrželi sprchový kout hygienicky čistý.

Pomůže vám praktická gumová stěrka

Je možné, že výše popsané metody nebudou stačit k tomu, abyste docílili lesklé plochy stěn sprchového koutu. Pak by vám mohla pomoct stěrka, která se používá na mytí oken. Je opatřena gumou, která dobře ke sklu přilne a odstraní z něj vodu. Vyplatí se ji do domácnosti pořídit, protože ji určitě využijete. Je to praktický pomocník, jenž zjednodušuje práci.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788