Hands Pull Bubble Film

Bublinková fólie usnadní skladování potravin i balení jídla na cestu

Bublinková fólie je mnoha lidmi považována za jeden z nejdůležitějších vynálezů lidstva. Tento výrok je samozřejmě třeba brát s rezervou. Nicméně bublinková fólie má ve skutečnosti mnohem více využití, než jaké známe. Skvěle se uplatní například v kuchyni nebo pro udržení vysokých nebo nízkých teplot.

Určitě všichni známe její použití jako úlevu od stresu, když fólii praskáme mezi prsty. Její nejčastější využití je pro zabalení křehkých a choulostivých věcí pro bezpečnou přepravu, tato užitečná vlastnost navíc přináší radost z možnosti praskání fólie. Existuje ještě mnoho dalších využití.

Využití fólie v kuchyni

Pokud bezmyšlenkovitě vyhazujete bublinkovou fólii, děláte velkou chybu. V každé ledničce se nachází polička pro uskladnění zeleniny a ovoce. Když její spodní část vyložíte bublinkovou fólií, zabráníte průniku vlhkosti k ovoci a zelenině. Ovoce a zelenina vydrží mnohem déle čerstvé a lahodné.

Dalším způsobem, jak bublinkovou fólii využít, je zabalit do ní potraviny. Ochraňují se takto potraviny obzvláště náchylné na poškození. Hodí se pro vejce nebo plody s jemnou a citlivou slupkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Další použití

Bublinková fólie funguje také jako skvělý izolant tepla. Když si připravujete jídlo do práce a nechcete, aby hned bylo studené, obalte nádobu s jídlem do bublinkové fólie a pokrm si udrží teplotu mnohem déle než bez jakéhokoliv obalení.

Fólie nalezne uplatnění naopak i při udržení co nejnižší teploty. Například když si s sebou na výlet berete vodu vychlazenou v lednici, její obalení zaručí, že se bude ohřívat pomaleji, a vy si tak budete moci vychutnávat studenou vodu o něco delší dobu, a to i v horkých letních dnech.

Zdroj: https://lifehacker.com/12-unexpected-ways-to-use-bubble-wrap-around-the-house-1849911360