Groom Holds Bride S Hands Where Are Two Wedding Rings

Na ničem jsme nešetřili, svatba nás stála pár tisíc. Než nám rodiče a kamarádi řekli, kolik platili oni

Měla jsem dokonalou svatbu a nestála mě skoro nic. Tedy do chvíle, než mi ostatní začali nenápadně naznačovat, kolik za mou veselku zaplatili oni. V tu chvíli jsem o tom začala přemýšlet, vše propočítávat a hodně jsem se zastyděla. Moje tvrzení „Na ničem jsme nešetřili, svatba nás stála pár tisíc“ se nezakládalo tak úplně na pravdě.

Všechno svépomocí

Chtěli jsme mít s partnerem svatbu, která bude dokonalá a zároveň levná. Na první pohled to může být nemožný požadavek – když si spočítáte, na kolik člověka vyjdou různé agentury, cateringy a další služby. Když se ale rozhodnete dělat svatbu svépomocí, ušetříte hodně. Můj partner i já jsme ze stejného města, máme mnoho i společných kamarádů. A tak jsme je oslovili, zda nám pomohou naši svatbu udělat. A byli pro!

Skoro nic to nestálo

Obřad na pěkném místě v přírodě, oběd a následná zábava v pronajatém prostoru, kde jsme si veškeré jídlo zajišťovali sami. Prstýnky z chirurgické oceli, šaty z internetu, oblek ze supermarketu. Když jsme se podívali na výpis z účtu, nestála nás svatba skoro nic. Měli jsme radost, jak jsme dokázali šetřit. Tedy než začala pravda vylézat na povrch.

Zdroj obrázku: Freepik

Svatba něco stála, ale ne nás…

Trocha alkoholu a každému se začne tak trochu rozvazovat jazyk. Padlo téma drahých svateb a já přišla s názorem, že nechápu, co na těch svatbách stojí desetitisíce. Naši přátelé, ale i rodiče se na nás nechápavě podívali. Už nevím, kdo to řekl první, ale padla tam věta „To, že jste něco neplatili vy, neznamená, že to bylo zdarma“.

Bylo to drahé

A já nad tím začala přemýšlet. Jedna rodina zajišťovala veškeré jídlo, druhá pití. A vlastně ho museli zaplatit a rozhodně to nemohlo být nic levného, když jen sud piva stojí přes 2 tisíce a lahev tvrdého několik stovek. A co teprve kýta na gril, maso na guláš, řízky…

Jedna moje kamarádka zase opatřila květinovou výzdobu, další vytvořila skvělé dekorace. Manželův kamarád nám svatbu nafotil, druhý nám na svatbě hrál jako DJ. Za nic z toho jsme nedali ani korunu. Ti lidé ale investovali mnohdy nejenom svůj čas, ale také své peníze. Když jsem vše počítala, byla jsem v šoku. Svatba sice byla dokonalá, ale rozhodně ne levná. Jen ji platili kromě nás i jiní, což jsem na začátku vůbec neviděla.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.