Repair Gas Boiler

Na plynu lze ročně ušetřit i tisíce. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel

Pokud nevíte, jak ušetřit za vytápění, můžeme vám poradit několik tipů, jak ušetřit i tisíce korun ročně. Stačí přitom velmi málo, aby vám bylo doma teplo a zároveň jste neutráceli peníze zbytečně. Můžete je využít jiným způsobem. 

Topení si přizpůsobte tomu, jak jste doma

Pokud doma nejste, topení vypínejte. Pouze jeden stupeň navíc může znamenat zvýšení nákladů až o několik procent. Proto dbejte na to, aby se doma netopilo, pokud tam nejste. Teplotu si také můžete postupně snižovat, pokud se chcete otužovat. Také v každé místnosti může být teplo podle toho, o jakou se jedná. 

V ložnici je vhodná teplota okolo 18 stupňů, v obývacím prostoru může být klidně i 22 stupňů. V koupelně nemusíte topit vůbec, stejně jako na vstupní chodbě. V koupelně ale využijete radiátory v podobě žebříku, na kterém budete sušit ručníky. V dnešní době si je můžete vytáhnout ze zásuvky a ušetřit tím mnoho peněz. 

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je krátce, ale často větrat 

I když si možná myslíte, že větráním utrácíte, protože zároveň topíte, neváhejte větrat denně alespoň 10–15 minut. Častým větráním vyčistíte vzduch a také se vám bude lépe dýchat. Pokud doma na plynu také vaříte, nezapomeňte, že kvalitní nádobí dělá velmi mnoho. Vhodná je ocel, která dokáže snížit spotřebu plynu při vaření až o 36 %. Kontrolovat a čistit byste měli také hořáky. Pokud bude plamen zářit žlutou barvou, značí to, že jsou ucpané trysky a bude potřeba je vyčistit. 

Na plynu se dá ušetřit spoustou cestami a záleží jen na vás, jak se k plynovému vytápění postavíte. Je ale zbytečně topit, pokud nikdo není doma, a jídlo si můžete uvařit na dva dny dopředu. Za celý rok tak můžete postupně ušetřit opravdu mnoho. A pokud si nejste jistí, kolik protopíte nebo provaříte na plynu, raději si zálohy nastavte na vyšší částku. Přeci jen je lepší mít přeplatek než několik tisíc doplácet. 

Zdroj: https://www.comparethemarket.com.au/energy/gas-saving-tips/