Calm Female Executive Meditating Taking Break Work Mental Balance Mindful Businesswoman Feeling Relief No Stress Doing Yoga Work Ignoring Avoiding Stressful Job Paperwork Office

Najděte rovnováhu mezi osobním a pracovním životem

Všichni se snažíme najít ideální rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Bohužel pro některé jedince to bude vždy nesplnitelný cíl. Naštěstí existují tři tipy, které vám s tím mohou pomoci. A začátek podzimu je ideální k tomu, abyste ve svém životě provedli pár zásadních změn. Nemusí se jednat o velké změny, ale výsledek může mít velký dopad na váš život.

Definujte své pracovní i osobní priority

Rozmyslete si, jestli je pro vás v tuto chvíli nejdůležitější práce, zábava, nebo rodina. Možná zjistíte, že vaše priority jsou jiné než před rokem nebo pěti lety. Jak stárneme a vyspíváme, naše životní priority se mění. Zeptejte se sami sebe, co je pro vás nejdůležitější v životní fázi, ve které se právě nacházíte. Podle toho přehodnoťte svůj pracovní i osobní harmonogram a přizpůsobte ho svým prioritám tolik, jak to jen bude možné. Zkuste to na pár týdnů nebo měsíců a potom přehodnoťte, jestli vám to vyhovuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na to, co vám jde nejlépe

Většina z nás nemusí odpovídat na e-maily a pracovní hovory i uprostřed noci, o víkendech a na dovolené. Ujasněte si, jaké jsou vaše pracovní hranice. Zohledněte, jak trávíte čas, zaměřte se na priority a omezte vše, co vás rozptyluje. Naučte se tvořit seznamy úkolů, které vám budou sloužit. Zaměřte se každý den na dvě až tři věci, které mají nejvyšší prioritu, a budete mít všechno pod kontrolou. Jakmile je splníte, můžete se posunout k dalším úkolům a povinnostem.

Prozkoumejte způsoby, jak zlepšit svou současnou situaci

Máte ve svém životě nějaký způsob, jak si vydělat stejné množství nebo více peněz za kratší čas? Musíte v práci trávit dlouhé přesčasy, anebo zvládnete všechnu práci v rámci pracovní doby, když se soustředíte na time management? Promyslete si, jestli všechno v pracovním i osobním životě děláte efektivně. Možná zjistíte, že vám šéf rád trochu přidá, protože odvádíte skvělou práci. Díky tomu budete mít lepší finanční stabilitu a nebudete ve volném čase ve stresu, že málo pracujete.

Zdroj: https://www.erinacton.com/work-life-balance-goals/