Beautiful Woman Reading Magazine

Nechte se inspirovat sezónními recepty, možností je mnoho

V každém ročním období se oblíbené recepty trochu liší. Na podzim přichází období zeleniny, dýní a sytějších pokrmů. Najít nové a zajímavé recepty nemusí být vždy jednoduché, ale inspirace se na internetu i mimo něj nachází obrovské množství. Poradíme vám, kde můžete najít tu nejlepší inspiraci a jak můžete neustále zkoušet nové recepty.

Kuchařky

Tohle je naprostá klasika. Existují i kuchařky, které se řídí podle ročních období a nabídnou vám vždy recepty podle sezónních surovin. Navíc si kuchařky nemusíte nutně kupovat, protože jsou celkem drahé. Zajděte do městské knihovny ve svém bydlišti a půjčujte si tolik kuchařek, kolik jich najdete.

Newsletter

Na internetu je nespočet blogů, které se zabývají jídlem. Většina z nich nabízí také newsletter, ve kterém posílají tipy a novinky. Zaregistrujte svůj e-mail a užívejte si neustále nové inspirace, které vám budou chodit do schránky. Nebudete muset nic hledat a neustále budete mít po ruce nové recepty.

Zdroj obrázku: Freepik

Sociální sítě

Na sociálních sítích najdete nekonečně mnoho tvůrců, kteří sdílejí své recepty. Vyhledávat můžete pomocí hashtagu. Najdete tak nejen podzimní recepty, ale také recepty na určitou surovinu. Můžete také sledovat své oblíbené tvůrce podle toho, jakou kuchyni máte nejraději.

YouTube

Tohle je asi nejpohodlnější způsob, jak zkoušet novinky. Nejenže místo vás někdo vyzkouší nový recept, ale také získáte videonávod na jeho přípravu. Můžete vyhledávat také levné recepty, jídla z jednoho hrnce apod. Po celém světě chodí totiž lidé, kteří vaří stejně rádi jako vy.

Restaurace

Chodíte pravidelně do restaurace? Inspirujte se v jejich menu. Najdete tam pokrmy z lokálních surovin, které snadno seženete v obchodě ve svém městě. Většina restaurací menu pravidelně mění podle ročního období, takže budete mít každých pár měsíců nové tipy do kuchyně.

Zdroj: https://www.mediocrechef.com/blog/recipe-inspiration