Worker Set Up Central Gas Heating Boiler Home

Správným nastavením plynového kotle ušetříme na vytápění domácnosti

Současná topná sezóna je pro mnohé lidi výzvou kvůli vysokým účtům za vytápění. Lidé, kteří vytápějí svůj domov plynem, by však měli vědět, že mohou snadno ušetřit peníze. Stačí nastavit plynový kotel správným způsobem.

Ekonomické nastavení

Majitelé plynového kotle by si měli nastavit jeho výkon tak, aby v dané budově fungoval co nejefektivněji. Nekompetentní instalace a nastavení zařízení znamená, že během topné sezóny utrácíme na vytápění mnohem více než je potřeba. Optimální parametry a nastavení nám umožňují vytápět dům a zároveň se vyhnout plýtvání tepelnou energií, což přispívá k nižším účtům.

Častou chybou lidí, kteří mají plynový kotel na vytápění je nedostatek znalostí, jak ekonomicky nastavit plynový kotel. Někteří lidé si myslí, že nastavení vyšší teploty jim zaručí lepší topné podmínky a ochrání v případě náhlého poklesu teploty. Pokud nechcete zbytečně platit za vyšší účty za elektřinu, nenuťte plynové kotle pracovat při příliš vysokých rychlostech.

plumber-attaches-trying-fix-problem-with-residential-heating-equipment-repair-gas-boiler
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení plynového kotle

Kondenzační kotle nepotřebují k efektivnímu provozu vysoké teploty topného média. Naopak, čím vyšší je teplota, tím menší kondenzace a tím nižší je účinnost kotle. Hodně však závisí na způsobu, jakým je budova izolována a na povětrnostních podmínkách převládajících v daném období. Při zvažování, jak nastavit kondenzační plynová kamna, bychom měli nastavit teplotu přívodu ústředního topení tak, aby nebyla příliš vysoká, nezpůsobovala chod kotle v jednom topném cyklu.

Ale zároveň efektivně vytápěla obytnou budovu na teplotu přijatou na regulátoru místnosti. Odhaduje se, že nejlepší účinnost zařízení je zaručena nastavením hodnoty v rozsahu od 40 do asi 50 ° C. To se považuje za optimální rozsah, ačkoli někteří dokonce doporučují rozsah 30 až 45 stupňů Celsia. Tyto hodnoty by měly postačovat pro méně těžké zimy. Je třeba vzít v úvahu, že meteorologové, alespoň zatím, nepředpovídají vážné mrazy.

Zdroj: https://www.rasmech.com/blog/ways-increase-boiler-efficiency/