Marjoram Hot Spice Medicinal Plant Herb Knife Rustic Wooden Board

Majoránka uleví při chřipce i nachlazení

V podzimní a zimní sezóně jsme obzvlášť vystaveni různým typům infekcí, které mohou vést k nachlazení i chřipce. Převážnou většinu provázejí obecné symptomy, jako je výtok z nosu a přetrvávající kašel. Kromě používání léků dostupných v lékárně můžeme použít také domácí prostředky, které nám pomohou rychleji se zotavit.

Použití majoránky

Stále více lidí oslovuje výhody přírodního lékařství, což nám může účinně pomoci zbavit se nachlazení. Tato forma léčby by samozřejmě měla být pouze doplňkem doporučení lékaře a dříve s ním konzultovaná. Jeden z přírodních způsobu zacházení s výtoky z nosu sahá po majoránu. Snižuje otok nosní sliznice, což znamená, že usnadňuje dýchání.

Bylina nám díky svým zdravotním vlastnostem pomůže vypořádat se s únavným kašlem. Majorán obsahuje látky, které mají expektoranční účinek, proto je nejlepší jej používat během mokrého kašle. Vdechováni na bázi majoránu můžeme použít v případě ucpání nosu nebo výtoku z nosu, ale i během sinusitidy.

marjoram-spice-with-sweet-smell-medicinal-plant-marjoram-leaves
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní pomoc

Nasypte bylinky majoránky do misky, zalijte vařící vodou a poté ji na pár minut odložte, aby se uvařila. Po této době nakloníme hlavu nad misku a zakryjeme ji ručníkem. Infuzi dýcháme maximálně několik minut. Jednu polévkovou lžíci sušeného majoránu nalijte do sklenice, nalijte vařící vodu a vařte pod krytem 15 minut. Když se varná deska ochladí, vypustíme ji z majoránky a přidáme ji lžíce medu. Tenhle nápoj můžeme pít 2-3krát denně.

Dobrý nápad k snížení kašle, taky zahrnuje příprava oplachu z majoránky. Za tímto účelem zalijte bylinky vroucí vodou a počkejte, až se uvaří. Po 10 minutách namáhejte celý nápoj a přidejte do infuze jednu lžíce oleje. Vše důkladně smícháme. Kloktejte směs a vyplivnete po několika sekundách.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/marjoram