Bay Leaf Laurel Laurus Nobilis

Bobkové listy ochrání sušené houby před vlhnutím a moly

Houbařská sezóna byla letos mimořádně úspěšná. V mnoha domech se rojily různé lesní exempláře a následně skončily v houbových sušičkách. Sušení je jedním z nejbezpečnějších způsobů skladování lesních pokladů. Houby však často absorbují vlhkost a stávají se předmětem zájmu potravinových molů.

Dlouholeté skladování

Sušení hub je jednou z nejoblíbenějších metod jejich následného skladování. Sušené v sušičce, troubě nebo na slunci se stanou skvělým doplňkem dušeného masa, knedlíků nebo polévky. Několik klobouků sušených hub okamžitě učiní jídlo aromatičtějším a chutnějším. Nezapomeňte, že houby nesmíte oplachovat pod vodou. Důkladně je vyčistěte pouze nožíkem.

Dobře vysušené houby se nejlépe skladují na suchém a chladném místě. Měly by být baleny tak, aby se znovu nenasákly vlhkostí. K tomuto účelu se použije kovová plechovka nebo nádoba s pevným víkem. Přesto všechno se může stát, že sušené houby mohou v budoucnu absorbovat vlhko nebo se stát potravou pro potravinové moly.

fried-green-bay-leaves-ceramic-cup
Zdroj obrázku: Freepik

Prodloužení životnosti

Chcete-li uchránit své houbařské poklady před nezvanými potravinovými moly řešení je velmi jednoduché. Do sklenice ve které skladujete sušené houby, vložte 2-3 bobkové listy. Listy dokážou nejen absorbovat vlhkost, ale svým aroma vystraší i otravné potravinové moly. Hmyz nenávidí tento zápach a tak se takovou sklenicí bude vyhýbat velkým obloukům.

Houby by se však neměly skladovat s bobkovým listem příliš dlouho. Může se stát, že absorbují jeho vůni a změní se jejich chuť. Aby se tomu zabránilo, stačí dát bobkový list do nádoby na týden a poté jej umístit už jen do blízkosti nádob, ve kterých se sušené houby nacházejí. Tímto způsobem se nemusíte nezvaných hostu obávat.

Zdroj: https://www.minimax.com.au/blogs/minimax-style/how-to-get-rid-of-pantry-moths-forever