Cokolada1

Nechte se hýčkat čokoládou. Vaše pokožka si pochutná a zůstane úžasně hebká

Čokoláda je u nás nejoblíbenější sladkostí, a to nejen u dětí, ale i mezi dospělými. V přiměřeném množství může mít i pozitivní vliv na lidské tělo. Jistě jste si v obchodech s kosmetikou všimli, že se čokoláda přidává do různých přípravků, asi nejčastěji do krémů a sprchových gelů. Není ale nutné pro tuhle kosmetiku běhat do obchodu. K čemu všemu může být čokoláda užitečná a jak takovou kosmetiku vyrobit?

Zdroj obrázku: Freepik

Pozitivní vliv kakaového másla

Právě kakaové máslo je tou zázračnou složkou, která dodá vašemu tělu potřebné živiny. Pokožka bude hladká, hebká, pružná a krásná. V některých zemích se dokonce běžně používají čokoládové lázně pro zlepšení stavu lidské pokožky. Nemusíte ale jezdit nikam do zahraničí, tuto kosmetiku si můžete vyrobit sami doma za zlomek ceny a času. Chcete vědět, jak na to?

Peeling

Na čokoládový peeling budete potřebovat 1 polévkovou lžíci hořkého kakaa, 1 polévkovou lžíci kokosového oleje a 4 polévkové lžíce třtinového cukru. Všechny tyto přísady smíchejte dohromady v misce, ze které na sebe budete peeling nanášet. Nanášet byste jej měli na umyté a vyčištěné tělo pomocí krouživých pohybů. Pak už stačí peeling jen opláchnout žínkou, pokožku důkladně osušit a promazat třeba čistým kokosovým olejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Obličejová maska

Velmi účinná je také čokoládová obličejová maska. Potřebovat budete pouze jednu polévkovou lžíci medu, jeden čtvereček hořké čokolády, 1 polévkovou lžíci řeckého jogurtu a kápnout můžete také trochu vitaminu A a E. Všechny tyto ingredience smíchejte v misce, čokoláda bude potřeba povolit třeba v mikrovlnné troubě. Pak už stačí jen nanést pomocí štětce na obličej a nechat působit po dobu 20–30 minut. Následně obličej důkladně opláchněte. Po jakémkoli čištění pokožky by měla být kůže dobře promazaná ideálně přírodním produktem. Nejlepší je kokosový nebo olivový olej, který jemně vetřete do pokožky.

Zdroj: https://www.dermascope.com/scope-this/why-use-chocolate-in-skin-care