Orechy Na Prani1

Mýdlové ořechy patří k nejnovějším trendům v oblasti praní. Jsou levné, účinné a ekologické

Znáte mýdlové ořechy? V poslední době je začíná používat čím dál více lidí. Jsou oblíbené hlavně na praní oblečení, ale mají široké spektrum využití. Jsou ekologické, levné a navíc se dají používat opakovaně. Jsou tak vhodné pro alergiky nebo pro ty, kteří chtějí šetřit přírodu.

Místo prášku použijte ořechy, pokud máte citlivou pleť

Mnoho lidí trpí na podrážděnou pokožku. Možná už jste vyzkoušeli všechny značky pracích prášků, i těch ekologických, ale vyrážky ani pupínku jste se nezbavili. Vyzkoušejte přírodní mýdlové ořechy, které jsou vhodné právě pro vás. Je to čistě ekologický produkt, při praní prádla se z nich vypouští saponiny, které pění a zároveň prádlo odmastí a odstraní skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete je zakoupit v obchodech se zdravou výživou nebo s ekologickými prostředky, ale mnoho lidí je objednává na internetu. Dnes už v nabídce najdete i další ekologické produkty, které ušetří životní prostředí a jsou vhodné například také pro miminka.

Jak používat mýdlové ořechy?

Jak jsme již uvedli, mýdlové ořechy můžete použít na praní oblečení, ale můžete si s nimi také umýt vlasy. Při praní dejte pět nebo šest ořechů do bavlněného sáčku, uzavřete a vložte do bubnu. Program nastavte nejlépe na 60 stupňů a můžete přidat éterický olej, jestli chcete mít prádlo příjemně voňavé. K bílému prádlu můžete přidat jedlou sodu, která má bělicí účinky a také skvěle odstraňuje nečistoty.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud budete prát při takové teplotě, stejné ořechy můžete použít ještě třikrát. Jestli ale perete spíše na nižší teploty, můžete je použít ještě vícekrát. Na mytí vlasů budete potřebovat ořechů asi deset. Zalijte je 500 ml vody a vařte asi 15 minut. Vývarem si umyjte vlasy jako s obyčejným šamponem a nechte uschnout. Šampon ale pro některé může mít nepříjemnou vůni, ovšem znovu můžete přidat esenciální olej, ale jen několik kapek. Výhodou je zase nízká ceny za ořechy nebo možnost použít je několikrát.

Zdroj: https://earthbits.com/blogs/earthbits/a-guide-to-soapnuts-what-are-soap-nuts-and-how-to-use-them