Smich1

Smích léčí! Rozveselte se pomocí snadných triků a budete se cítit stále mladí

Smích je lékem na dlouhověkost. Pokud se ze srdce smějete, vaše plíce se rozevřou a jsou dokonale okysličené. Krev začne rychleji cirkulovat, vyplavují se endorfiny a kortizol, stresový hormon, rapidně klesá. Po chvilce smíchu se cítíte být šťastní a uvolnění. Stres je rázem pryč a svět je barevnější. 

Smích, když se nechce smát?

Ráno jste vstali takzvaně levou nohou? Zkuste to změnit, ovšem musíte chtít. Postavte se po probuzení před zrcadlo a pozorně se sledujte. Ne, nejste škaredí, jste krásní a jedineční. Usmějte se na sebe! Usmějte se ještě více – svítí slunce a venku bude krásný den! A klidně začněte házet rukama, smějte se. Zkuste to z plných plic. Nebojte se, nikdo vás nevidí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepomohlo vám to? Přivolejte si posily – manžela, děti, rodiče. Řekněte jim, ať se začnou smát do zrcadla. Totiž, smích, stejně jako zívání, je nakažlivý. Po chvilce dívání se na vysmátého člověka se začnete smát také. 

Dělejte si ze sebe legraci

Zkuste udělat něco vtipného. Například napište pár vět levou rukou. Pokud jste levák, učiňte tak pravou rukou. Napište krátký text. Nebo klidně namalujte svůj portrét. Namalujte někoho jiného a poproste, aby to stejné udělal i váš blízký. Věřte, že u této aktivity se společně zasmějete. Také malování poslepu dokáže rozesmát. Malujte jednoduché obrázky a sledujte, co jste jako slepí dokázali namalovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičte

Jak jistě víte, cvičení a pravidelný pohyb přispívá uvolnění a dobré náladě. Stačí běhat, skákat přes švihadlo, cvičit jógu nebo klidně i něco jednoduššího. Posaďte se na podlahu, napněte svaly a zatněte pěsti i prsty na nohou. Zvedněte ruce a nadechněte se nosem. Chvíli vydržte a lokty umístěte na své boky. Vydechujte s přestávkami. Také uvolněte své svaly na obličeji – usmějte se širokým úsměvem a povolte. Opakujte několikrát.

Zdroj: https://www.helpguide.org/articles/mental-health/laughter-is-the-best-medicine.htm