Woman S Hand Closing Door Microwave Oven Sets Time Heating Food

Neobvyklé, ale úžasné recepty pro mikrovlnnou troubu

Mikrovlnná trouba je spotřebič, který je ve světě kulinářské kreativity často přehlížen. Lidé mají tendenci si jej spojovat s ohříváním zbytků nebo praskáním popcornu, ale dokáže toho mnohem víc. S trochou fantazie a správnými technikami můžete pomocí vaší spolehlivé mikrovlnné trouby připravit širokou škálu lahodných a kreativních pokrmů.

Vaření v páře

Mikrovlny jsou vynikající pro vaření zeleniny, ryb a dokonce i knedlíků. K zachycení páry použijte misku nebo talíř vhodný do mikrovlnné trouby s víkem nebo plastovou fólii vhodnou do mikrovlnné trouby. Tato rychlá a účinná metoda zachovává živiny a chutě, takže je to zdravý a kreativní způsob přípravy vašich surovin.

Buďte důvtipní s „hrníčkovými“ jídly

Hrníčková jídla jsou zábavným a kreativním způsobem, jak připravit pokrmy během několika minut. Od hrnkových omelet po dezerty, možnosti jsou nekonečné. Smíchejte své oblíbené ingredience v hrnku vhodném do mikrovlnné trouby, vložte je do mikrovlnné trouby a voila! Chutné jídlo máte hotové za pár minut.

female-hands-warming-up-container-food-modern-microwave-oven-snack-lunch-home
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si rychlé dezerty

Mikrovlnná trouba je fantastický nástroj pro vytváření lahodných dezertů. Zvažte přípravu čokoládových lávových dortů, rýžového nákypu nebo nákypu vhodné do mikrovlnné trouby. Tyto sladké dobroty jsou jednoduché, chutné a lze je připravit během několika minut.

Pražené ořechy a semínka

Pokud jste fanouškem pražených ořechů nebo semínek, může být vaše mikrovlnná trouba vaším nejlepším přítelem. Rozložte si váš výběr ořechů nebo semínek na talíř vhodný do mikrovlnné trouby, přidejte trochu koření a v krátkých dávkách ohřívejte, dokud nebudou opečené podle vašich představ. Dávejte na ně ale pozor, aby se nespálili.

Rychlé bramborové lupínky

Milujete bramborové lupínky, ale chcete zdravější alternativu? Vyrobte si vlastní bramborové lupínky do mikrovlnné trouby! Brambory nakrájejte na tenké plátky, okořeňte je svými oblíbenými bylinkami a kořením a poté je v minutových intervalech vložte do mikrovlnné trouby, dokud nebudou křupavé a zlatavě hnědé.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-cook-microwave