Dishwasher 1786821 1920

Neobvyklé využití tablety do myčky. Šup s ní třeba do pračky nebo do trouby

Myčka na nádobí je už součástí většiny moderních kuchyní. Ušetří hospodyňce spoustu času i namáhavé práce. Tablety určené k mytí nádobí v myčce ale nemusíte využívat pouze k mytí nádobí. Tyto tablety se totiž ukázaly jako velmi prospěšné  při mytí dalších zaschlých nečistot. Můžete je využít například jako prací prostředek pro čištění ubrusů a závěsů, vyčistí mastnou troubu nebo připálené hrnce, zažloutlou záchodovou mísu či plesnivý buben pračky na prádlo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte připálené hrnce a pekáče, troubu, pračku, záchod a další

Připálilo se vám jídlo? Do pekáče nebo hrnce, ve kterém zůstaly těžko odstranitelné stopy po spáleném jídle, dejte tabletu do myčky. Nádobu naplňte po okraj vařící vodou a nechejte působit přes noc. Ráno nádobu umyjete běžným prostředkem na nádobí bez sebemenších obtíží. Pekáč s tabletou do myčky zalitý vařící vodou můžete vložit do trouby. Druhý den je čistý nejen pekáč, ale i usazeniny v troubě půjdou jednoduše setřít.

Usazenou mastnotu na všech domácích spotřebičích odstraníte také pomocí tablety do myčky. Tu rozpusťte v horké vodě a omyjte tímto roztokem vnitřek trouby, filtry digestoře nebo třeba mastné fleky na obkladech v kuchyni.

Zdroj obrázku: Pixabay

Uvnitř vaší pračky se usazuje prach, špína, mastnota a také se tu množí plísně a bakterie. Nejenom že prádlo není dokonale čisté, ale může i zapáchat. Nastavte pračku na dlouhý cyklus na 60 °C, do bubnu pračky hoďte dvě tablety do myčky a spusťte program. Jednu tabletu můžete do bubnu pračky hodit i při praní ubrusů, záclon a závěsů.

Vodní kámen a zažloutlé usazeniny v záchodové míse může také jednoduše odstranit tableta do myčky. Do mísy hoďte tabletu a nechejte působit několik hodin. Pak mísu vyčistěte štětkou na záchod.

Tablety využijte i při čištění odpadkového koše. Vhoďte tabletu, zalijte horkou vodou, nechejte působit a umyjte čistou vodou. Hotovo!