Cute Fluffy Cat Lying Inside Laundry Washer

Oblečení zbaví chlupů přímo během praní obyčejný ocet

Všichni, kdo mají doma chlupatého mazlíčka, vědí, o čem je řeč. Jistě, prádlo je po vyprání sice čisté, ale samý chlup. Línání čtyřnohých přátel lze jen těžko zabránit, pomáhá pravidelné pročesávání srsti a každodenní luxování, přesto zůstávají chlupy v čalouněném nábytku a na prádle. Jak se chlupů z oblečení zbavit snadno bez použití odchlupovače nebo lepicího válečku už při praní?

Chlupy, kam se podíváš

Je to každodenní boj, chlupy ze srsti psů a koček jsou prostě v domácnosti všude. Uklidí se a po několika málo minutách je stav jako před luxováním nebo vytíráním. A co teprve pohovka? Na čalouněném nábytku jsou chlupy na obtíž, ale mohou se jednoduše odstranit pomocí starých a děravých silonek, které se stočí do klubíčka a přejížděním po povrchu se všechny chlupy na kouli nalepí. Na gauč, pohovku nebo koberec se může použít též vysavač, ale jak dostat chlupy z oděvů?

Zdroj obrázku: Freepik

Ruční praní nepomáhá

Leckoho napadne namísto pračky vyprat prádlo ručně. Žmolky nebo chlupy se tímto způsobem rozhodně neodstraní. V pračce se jich dostane na oblečení velké množství, protože při tření dochází ke vzniku statické elektřiny, kvůli které se dostanou na látku i chlupy z bubnu pračky. Naštěstí existuje jedna možnost, jak tomu zabránit. Pomůže obyčejný ocet, který se používá nejen na dochucování pokrmů, ale je též vynikajícím prostředkem při čištění povrchů nebo odstraňování skvrn.

Ocet jako antistatický prostředek

Obyčejný kvasný lihový ocet je pomocníkem, kterého má každý doma ve spíži. Při praní funguje jako antistatický prostředek, ale též jako aviváž, protože zabraňuje šíření zápachu, a dokonce zlikviduje zbytky pracího prášku, které mohou v bubnu pračky plesnivět. Ocet oživí barvy a odstraní přítomné patogeny nebo bakterie. Přidává se půl hrnku octa přímo do zásobníku na prací prostředek, následně se spustí prací program a je hotovo. Prádlo je dokonale čisté, bez chlupů, k tomu se nemusí už přidávat aviváž. Po vyprání se prádlo jen protřepe a pověsí obvyklým způsobem.

Zdroj: https://www.k9ofmine.com/get-dog-hair-off-clothes-washer-dryer/