Při čištění kuchyňské digestoře si vystačíme s domácími prostředky
Pokud máte doma sporák, je dost možné, že máte i digestoř. Právě tato malá vychytávka už bývá často běžnou součástí domácností a pomáhá nám zejména při odsávání pachů, kouře či páry při vaření. Aby ale správně fungovala, je důležité, abychom ji udržovali. Jak na to, aby její čištění nebylo za trest a zároveň jsme nenechali za čisticí prostředky majlant? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.
Na co se při údržbě digestoře zaměřit
Je několik faktorů, které hrají roli, když přijde na údržbu digestoře. V prvé řadě si musíme uvědomit, zda máme digestoř, která má výstup komínem z obydlí ven, či nám vzduch vrací. V té, co nám vzduch vrací, je totiž třeba měnit filtry. Při údržbě také záleží na tom, jak často digestoř používáme či jak často vaříme. Od toho se poté bude odvíjet i frekvence čištění.
Domácí pomocníci při pravidelné údržbě
Je několik běžných surovin, které nám při údržbě digestoře pomohou. Jednou z nich je olej, ačkoli se to nemusí zprvu zdát. Olej nám může pomoci odstranit tu nejvytrvalejší mastnotu. Stačí ho na chvíli nanést na přístroj a poté setřít. Zároveň s ním můžeme úklid zakončit, jelikož nám pomůže nerezový povrch krásně vyleštit a bude odpuzovat nečistoty. Digestoř tak vydrží déle čistá.
S menšími nečistotami nám může pomoct klasický prostředek na nádobí. Ne se všemi si ale poradí. V tom případě pak můžeme sáhnout třeba po jedlé sodě, ze které můžeme ve spojení s vodou vytvořit čisticí pastu. Tu naneste a po chvíli opět setřete. Je ale důležité, aby pasta nezaschla. Další možností je pak octový roztok. Ten vytvoříte tak, že smícháte vodu s octem v poměru jedna ku jedné. Ideální je směs aplikovat pomocí rozprašovače. Ocet působí dezinfekčně, ale také zbavuje pachů.
Nezapomeňte ani na mřížku na spodní straně digestoře. Tu vyjměte a umyjte zvlášť. Opět můžete použít jedlou sodu. Tu smíchejte s vodou a mřížku ve směsi nechte odmočit třeba ve vaně.
Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/how-to-clean-an-oven-hood/