Detergent Washing Powder Measuring Spoon

Domácí prací prášek je levný a jednoduchý na přípravu

Praní je běžnou činností našeho každodenního života. Prací prostředky, prášky či aviváže ale nejsou zrovna levná záležitost. Navíc jsou také často plné zbytečných látek, které naši pokožku akorát dráždí. Není přitom nic jednoduššího než si takový prací prášek připravit doma. A jak na to? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál pro tři receptury, které vám zaručeně ušetří alespoň pár korun.

Prací prášek na jemné prádlo

Pro jemné prádlo je domácí prací prášek obzvlášť vhodný. Jednoduchá receptura ho nebude zbytečně zatěžovat a zůstane tak jako nové. Navíc vám pro jeho výrobu postačí pouze pár ingrediencí. Připravte si 250 gramů nastrouhaného mýdla, stejné množství jedlé sody, 150 gramů boraxu a asi 10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Dále už pouze vše důkladně promíchejte a skladujte v uzavíratelné nádobě. Při praní by vám měly na jednu várku stačit 3 polévkové lžíce. V případě ručního praní vám postačí jedna.

Zdroj obrázku: Freepik

Prací prášek, co prádlo i vybělí

Pokud jste milovníkem bílého oblečení či ložního prádla, jistě víte, jak náročné je udržovat je zářivé a svěží. S touto recepturou to ale jistě bude hračka. Stačí smíchat 250 gramů uhličitanu sodného, stejné množství perkarbonátu sodného a 150 gramů boraxu. Opět skladujte v uzavíratelné nádobě. Na praní použijte 4 lžíce, na ruční praní pak pouze 1–2.

Prášek na opravdovou špínu

Pokud se obáváte, že domácí prostředek nevypere opravdu vytrvalou špínu, nemusíte. Smíchejte 100 gramů drceného jádrového mýdla, 200 gramů vločkového mýdla, 250 gramů jedlé sody, 200 gramů boraxu, 100 gramů kyseliny citronové a na vůni asi 10 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Vše smíchejte a na praní použijte 3–5 lžic. Na ruční praní vám pak postačí 2 lžíce. Uvidíte, že prádlo bude zase jako nové a po špíně nebude ani stopy. To vše navíc bez zbytečného podráždění.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-make-your-own-laundry-detergent-1387952