Top View Cup Cappuccino With Cookies Book Table

Obohaťte svůj šálek kávy o podzimní chutě

Noci se prodlužují a venkovní teploty klesají. Toto období je nejlepší na experimenty s kávovými nápoji. Latte s dýňovým kořením jistě znáte, protože ho připravuje každý Starbucks. To rozhodně není jediná podzimní káva, kterou si můžete vychutnat. A nepotřebujete k tomu ani příchuť dýně. Podívejme se na pár receptů, které jsou děsivě dobré.

Karamelové latte s příchutí jablka

Do této kávy potřebujete 1-2 panáky espressa, cca 100 ml mléka, 1 sladké jablko, jablečné koření, 60 ml jablečného másla, 60 ml karamelové omáčky a nasekané ořechy podle chuti. Kombinace sladkých jablek, koření a karamelu je jasným znakem podzimu. Jablečné máslo můžete nahradit jablečným sirupem. Káva bude mít prakticky příchuť jablečného koláče a vaše kuchyň bude nádherně vonět. Navíc si užijete i chuť silné kávy, která vás ihned ráno postaví na nohy.

spicy-pumpkin-latte-wooden-board-with-sweater
Zdroj obrázku: Freepik

Kořeněné hruškové a medové latte

Na tento recept potřebujete 1-2 panáky espressa, cca 100 ml mléka, 2 hrušky, 64 gramů baleného hnědého cukru, ½ lžičky mleté skořice, ¼ lžičky mletého zázvoru a 1 lžičku vanilkového extraktu. Přidat můžete také trochu medu a soli. Z tohoto množství uděláte 4-5 porcí kořeněného hruškového základu. Na jeden šálek kávy budete potřebovat jen malou část. Díky tomu nebudete muset směs připravovat při každé přípravě kávy. U každého receptu udělejte klasicky kávu, zvlášť připravte příchuť a potom vše smíchejte.

Studený nápoj s marshmallow

Uvařte si várku studeného nápoje jako na ledovou kávu, 2 lžičky marshmallow sirupu, 120 ml mléka, led, šlehačku a hrst mini marshmallow. Jde o velmi jednoduchý recept, na který nepotřebujete téměř nic. Musíte jen počítat s tím, že je velmi sladký a studený. Stačí uvařit kávu, přidat marshmallow sirup a trochu ledu. Nakonec přidejte také šlehačku a malé marshmallow. Jestli se chcete vrátit do dětství a vychutnat si malé sladké obláčky, připravte si tuto ledovou pochoutku.

Zdroj: https://carmelbaycoffee.com/seasonal-coffee-recipes/