Empty White Concrete Wall Background Vacation Home Holiday Villa

Odolné skvrny na koberci nebo čalounění vyčistí domácí prostředek plný vůní

Téměř každý z nás se někdy potýká s nečistotami na koberci nebo čalounění nábytku. Tyto skvrny se odstraňují poměrně obtížně, jelikož koberec ani čalounění nelze jen tak vyprat bez speciálního vybavení, které je poměrně drahé. Navíc pokud máte domácí mazlíčky nebo děti, nedoporučuje se používat ani chemické přípravky kvůli možným alergiím a zdravotním potížím.

Chemikálie mohou být nebezpečné

Čisticí prostředky, které používáme k odstranění skvrn na kobercích a čalounění, jsou plné chemikálií, které mohou při styku s kůží způsobovat alergické reakce. Navíc za sebou zanechávají nepříjemný a dráždivý zápach. Naštěstí nemusíte volat specializovanou firmu, skvrn se zbavíte i účinnými domácími prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Následující domácí prostředek vám pomůže zejména u menšího znečištění. Jeho příprava je jednoduchá a nevyžaduje ani mnoho peněz. Hlavními složkami jsou jedlá soda a směs esenciálních olejů, která za sebou zanechá velmi příjemnou a nedráždivou vůni. Co budete potřebovat?

  • 2 šálky jedlé sody,
  • 20 kapek citronového esenciálního oleje,
  • 5 kapek tymiánového esenciálního oleje,
  • malou sklenici.

Postup výroby

Jak čistič připravíte? Do malé misky dejte dva šálky jedlé sody. Poté přidejte oba esenciální oleje a vše důkladně promíchejte. Celý proces výroby zabere sotva pár minut, ale měli byste se ujistit, že všechny ingredience jsou opravdu dobře propojené. Nasypte směs do připravené sklenice a do jejího uzávěru vyvrtejte několik otvorů, abyste mohli prášek snadno vysypat na potřebné místo.

Až budete potřebovat vyčistit skvrnu, stačí nasypat malé množství prášku na koberec nebo čalounění a nechat patnáct minut působit. Po uplynutí této doby stačí prášek vysát a koberec či nábytek vyčistit obvyklým způsobem. Je také důležité začít s čištěním co nejdříve, než skvrna stihne zaschnout. Pokud postup nepomůže, zkuste před nasypáním prášku skvrnu polít trochou octa.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/living-rooms/how-to-clean-couch-stains/