Colorful Socks Grey Wooden

Zašedlé ponožky moc parády neudělají. Zářivou bělost jim navrátí domácí prostředky

Zářivě bílé ponožky by neměly chybět v žádném šatníku. Bohužel, bílé ponožky velmi často bílé nezůstanou, protože naše boty také nejsou nejčistší a praním postupně více a více šednou. Jsou ale praktickým doplňkem hlavně pro sportovce. Pokud budete vědět, jak je vybělit, bílými ponožkami se můžete pochlubit, nejen když jsou nové. 

Domácí metody na bělení ponožek 

Nadbytek soli může v těle nadělat velkou paseku. Na druhou stranu pomocí soli můžete snadno vybělit zašedlé ponožky. Do vody dejte dostatek kuchyňské soli a namočte do ní ponožky. Nechte je tam nejlépe celou noc a potom je vyperte v pračce klasickým způsobem. Jedlá soda také může pomoci. Můžete ji použít nejen při úklidu domácnosti, ale využijete ji také při praní špinavých a šedých ponožek. 

Zdroj obrázku: Freepik

Postupujte stejně jako v případě soli – sodu dejte do mísy s vodou, ponořte ponožky a nechte ji působit. Jestli se vám dost potí nohy, budete mít možná ponožky také špinavé od potu. I tady jedlá soda pomůže, stačí ponožky namočit do roztoku a poté je normálně vyprat. Pokud je takto předeperete několikrát za sebou, budete je mít bílé, stejně jako když jste je nakoupili. 

Domácím bělidlem může být také ocet

K jedlé sodě můžete přidat také kyselinu citronovou, ale dalším oblíbeným prostředkem pro bělení je ocet. Stačí obyčejný lihový, který dokáže zázraky. Můžete ho přidat přímo do pračky, do které přidejte ponožky a zapněte program na vysokou teplotu, aby se ponožky opravdu vypraly. Ocet zbaví ponožky zašedlé barvy, zároveň také vyčistí pračku a dezinfikuje. 

Použít můžete také obyčejný aspirin. Jsou to sice tablety, které pomohou při problémech s nachlazením nebo při prvních příznacích chřipky, ale také dokážou vybělit ponožky, které jsou starší a zašedlé. Dejte několik tablet aspirinu do velké mísy, přidejte teplou vodu a do roztoku namočte ponožky. Po namočení je vyperte v pračce a budou jako nové. 

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/laundry-tips/how-whiten-socks-7-clever-hacks-brilliant-clean