Close Up Stainless Steel Cooking Pot Pan Induction Hob Modern Kitchen

Při správném čištění bude indukce vždy v perfektním stavu

Indukční deska je oblíbeným typem sporáku, protože je velmi snadné se o ni starat a čistit ji po každém použití. Plynové sporáky nebo vařiče jsou sice skvělé v případě, že vypadne elektrický proud a potřebujete si něco uvařit, indukce má ovšem také spoustu výhod. Její nevýhodou ale je, že se může snadno poškrábat, proto je potřeba ji pravidelně ošetřovat. Mnoho lidí to ale dělá špatně a může povrch poškodit.

Jak udržet indukci čistou?

Poradíme několik tipů, jak mít sporák pořád čistý a zároveň ho nepoškrábat, protože jinak bude působit nevzhledným dojmem. Vyplatí se znát domácí metody, díky kterým bude indukce fungovat správně a hlavně jimi můžete ušetřit nemalé peníze. Indukce pak bude vypadat jako nová i po letech používání. Indukce patří mezi oblíbené typy sporáků, protože se na ní vaří rychle a můžete ji snadno vyčistit.

Musíte si ale dávat pozor, abyste nepoužívali hrubé materiály, které mohou povrch sporáku poškodit. Mnoho lidí ani netuší, jak indukční desku otírat a jakými prostředky. Povrch se snadno poškrábe, a pokud se tak stane, deska nebude fungovat správně a bude spotřebovávat mnohem více energie. Vaření bude také trvat o něco déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky na čištění použít?

V obchodech najdeme různé prostředky, které by měly pomoci vyčistit desku do dokonalého lesku. Po každém vaření byste indukci měli otřít měkkým hadříkem a odstranit všechny nečistoty z vaření. Pokud máte spáleniny na indukci, musíte je odstranit co nejdříve. Nemůžete desku čistit čímkoliv, co vám přijde pod ruku. Dejte si pozor hlavně na drátěnky nebo podobné materiály. Můžete si zakoupit speciální čisticí prostředky a k tomu škrabky.

Pomoci ale může obyčejná jedlá soda společně s octem. Jsou to ekologické suroviny, které najdete v každé domácnosti a můžete s nimi vyčistit velkou část nejen indukce, ale také celého domova. Desku v každém případě otírejte opatrně, abyste její povrch nepoškodili. Škrábance pak odstraníte podobným způsobem a dbejte na ošetření, aby se již netvořily.

Zdroj: https://www.kitchenaid.com/pinch-of-help/major-appliances/how-to-clean-induction-cooktop.html