Woman Painting Her Lips With Liquid Lipstick Close Up

S pár triky vydrží rtěnka na rtech mnohem déle a stále zářivě sytá

Pokud si rty malujete, tak určitě víte, že rtěnka nemusí vydržet tak dlouho, jak potřebujete. I nejoblíbenější rtěnka se může po nějakém čase rozmazat, a proto musíte najít způsoby, jak udělat rtěnku trvanlivější. 

Rtěnku nanášejte štětcem

Pokud máte ráda intenzivní odstín rtěnky, raději ji nanášejte štětcem. Líčení díky tomu budete vypadat mnohem lépe, navíc bude rtěnka lépe držet a nebudete muset barvu tak často obnovovat. Jestli používáte saténovou nebo hydratační rtěnku, po jejím nanesení obtiskněte rty do ubrousku.

Odstraníte tím přebytečný tuk z kosmetiky a nebudete mít rtěnku obtisknutou například na skleničce nebo oblečení. Pigmenty budou na pokožce lépe držet a vy pak můžete nanášet i další vrstvu kosmetiky. Pokud se vám bude zdát, že se rtěnka dostala až za konturu, můžete rty obkreslit rtěnkou stejné barvy nebo můžete použít bezbarvou. Vhodný bude také balzám na rty. Místo rtěnky ale můžete vyzkoušet také voděodolnou tužku na rty. 

Zdroj obrázku: Freepik

Rtěnku si můžete snadno vyrobit doma

Rtěnku si nemusíte kupovat, i když dnes existuje spousta různých odstínů a také značek, mezi kterými si můžete vybírat. Své si najdou vyznavačky výrazných barev, ale také tu najdete jemné odstíny, které nebudou na rtech skoro ani vidět. Rtěnku si ale můžete vyrobit doma. Není to nic složitého, budete k tomu potřebovat jen několik surovin. 

Budete k tomu potřebovat lžičku olivového oleje, půl lžičky jiného oleje, poté včelí vosk, růžový jíl, červenou micu, světle růžovou micu a několik kapek esenciálního oleje. Nejdříve si připravte nádobky na tyčinky, sešroubujte je na nejnižší pozici a postavte je. Do vhodné nádoby dejte vosk a oleje a rozpusťte ve vodní lázni. Přidejte jíl, pigmenty a důkladně zamíchejte. Vyndejte z lázně, přidejte éterický olej, promíchejte a vlijte do připravených nádob na rtěnky. 

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/5-hacks-to-make-your-lipstick-stay-longer-69414.html