Diet Concept With Sport Woman Healthy Food

Okolo diet koluje mnoho mýtů a polopravd. Co je správné, řekne tělo samo

Neexistuje snad nikdo, kdo by nedržel dietu. Je velmi důležité se zdravě stravovat a poté si dopřát i nějakou tu sladkost místo mučení a držení hladovek. Diety jsou navíc krátkodobého charakteru, a pokud si chcete výslednou váhu udržet, budete se muset zdravě stravovat už po celý život. Dieta by neměla být utrpením, ale životním stylem. Okolo ní ale koluje spousta mýtů, které nyní vysvětlíme.

Polopravdy a mýty ohledně diet mohou ovlivnit váš úsudek

Některá moudra a nepravdy kolují mezi dietáři už mnoho let. Jednou z nich je taková, kdy se nedoporučuje kombinovat okurku společně s rajčaty. Mnozí si je ale dávají například do zeleninových salátů a nepřemýšlí nad tím, že by si mohli uškodit. Jak to ale ve skutečnosti je? Můžete si míchat zeleninu podle své chuti. Bude záležet na vašem těle, jak tyto potraviny přijme.

Některé druhy zeleniny budou obsahovat jiné živiny a látky než ty ostatní. Proto je vhodné je různě kombinovat, abyste do těla dostali opravdu všechny. Jestli občas zhřešíte a dáte si něco, co nepatří do zdravého životního stylu, rozhodně byste se z toho neměli hroutit, zvlášť pokud pravidelně cvičíte a víte, že vám jeden kousek například čokolády neublíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na pitný režim a nepodceňujte své tělo

Pravidelně pijte čerstvou vodu, do které si můžete podle libosti dát citron nebo jiné koření, které nastartuje metabolismus a vaše trávení. Dát si můžete i kávu, ale nezapomeňte si také k ní dát sklenici vody. Je to velmi důležité, protože káva je kyselá a tělo potřebuje zásadité prostředí.

Některé potraviny pak obsahují látky, které mohou podpořit vznik rakoviny. Jedná se také o mýtus, kterému ale většina lidí stále věří. Vybírejte si produkty, které neobsahují například aspartam, který ale najdete v mnoha potravinách. Existuje nějaké množství, které si dovolit můžete, ale čím méně ho bude, tím lépe.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/support/healthy-living/healthy-eating/dieting-myths