Buddha Bowl Dish With Vegetables Legumes Top View

Chrom podpoří efektivní hubnutí. K vysněné postavě tak napomůžou některé potraviny

Nedostatek chromu se může projevit zdravotními problémy, stejně jako jeho nadbytek. Chrom se používá především jako doplněk stravy, protože potlačuje chutě na sladké a pomáhá tak zhubnout kilogramy navíc. Není ale dobré se do hubnutí vrhnout po hlavě a kila shodit během jednoho týdne.

Dejte tělu potřebné vitaminy a minerály a hubněte pomalu

Pomalejší hubnutí je tou nejlepší cestou, jak si pak udržet pěknou postavu a nespadnout do jojo efektu, který s sebou kolikrát nese nejen kilogramy, které jste zhubli, ale i další navíc. Je to jako začarovaný kruh, ze kterého nejde vystoupit. Chrom je v dietě velmi důležitý.

Chrom reguluje hladinu cholesterolu a mastných kyselin, a proto má velký vliv na hubnutí. Podporuje trávení bílkovin a udržuje hladinu cukru v krvi v normě. Navíc podporuje také normální funkci nervového systému. S jeho nedostatkem mají problém především obézní lidé, kteří se tak častěji uchylují ke sladkostem nebo sladkým nápojům.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo doplňků stravy jezte potraviny bohaté na tento prvek

Chrom se přirozeně objevuje například v modrém sýru, mořských plodech nebo luštěninách. Do jídelníčku byste také měli zařadit droždí nebo vejce. Tyto potraviny konzumujte každý den a sami poznáte, že se chuť na sladké vytratí, nebo se alespoň omezí. Základem každého hubnutí nebo zdravého životního stylu je pravidelná a hlavně taková strava, která bude bohatá na všechny makroživiny a prvky, které tělo potřebuje. Jestli ale chcete chrom nahradit doplňky stravy, je nutné dbát na doporučené množství.

Předávkování chromem může způsobit zdravotní komplikace, mezi které patří třeba žaludeční vředy. O mnoho méně se bude vstřebávat železo nebo zinek. Nyní probíhají výzkumy, které by měly potvrdit nebo vyvrátit vztah mezi nadbytečným užíváním chromu s výskytem onkologických nemocí.

Zdroj: https://medlineplus.gov/ency/article/002418.htm