Brain Training Yellow Room 3d Rendering

Dietu si zaslouží především náš mozek. Zlepší paměť, koncentraci i náladu

Pokud se bavíme o dietě, většina lidí si představí stravu, která nějak změní naše tělo. Málokoho ale napadne, že to, co jíme, ovlivňuje nejen náš vzhled, ale především mozek, který následně řídí celé naše tělo.

Čeká vás důležitá zkouška? Máte náročnou schůzku a chcete ze sebe dostat to nejlepší? Můžete si pomoci tím, že se připravíte na výzvy i kvalitní a vyváženou stravou, která nastartuje váš mozek. Den před zkouškou samozřejmě nestačí sníst ořechy a čekat, že bude váš mozek fungovat lépe. Změny je třeba zavádět dlouhodobě, ale pak se výsledky brzy ukážou. Tyto látky vašemu mozku prospějí nejvíce.

Vitamíny skupiny B

Špenát, zelený hrášek, brokolice, obiloviny, ořechy a luštěniny jsou bohaté na vitamín B, nezbytný pro správné fungování nervového systému. Navíc niacin, riboflavin a kyselina pantotenová jsou další látky, které lze nalézt v rybách (zejména v makrele, sledi a sardinkách). Všechny podporují zdravou činnost mozku a celé nervové soustavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zinek

Zde pomůže dieta z krup, obilných zrn, dýňových semínek a luštěnin. Zinek zlepšuje intelektuální výkon, proto tento minerál není možné vynechat, pokud chceme zlepšit fungování našeho mozku.

Omega-3 mastné kyseliny

Konzumujte mořské ryby, jako je halibut, makrela, losos, sleď a sardinky. Bez ohledu na to, zda je jíte syrové, pečené, nebo dušené, obsahují cenné a pro zdraví dokonce nezbytné omega-3 mastné kyseliny. Právě ony zlepšují práci mozku jeho prokrvením, ale také podporují proudění nervových vzruchů mezi neurony.

Stop sladkostem

Bez ohledu na naši postavu bychom se v zájmu dobré funkce mozku měli vzdát sladkostí a škodlivých trans tuků, které jsou obsažené v margarínech, vysoce zpracovaných výrobcích a tučném mase. Vyhýbejte se také slaným pochutinám – ty našemu zdraví nijak nepomáhají. Díky správné dietě je možné zlepšit procesy probíhající v nejdůležitějším lidském orgánu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-brain-foods