Raw Organic Cucumbers Wooden Plate White Wooden Background Top View

Okurky může vypěstovat každý. Zasazené v pytli vyrostou i na malém balkoně

Chcete mít vlastní okurky, ale bohužel je nemáte kde pěstovat? Potom pro vás máme skvělý tip, protože okurky se dají pěstovat v pytlích. Chuť vlastí zeleniny se ničemu nevyrovná a její pěstování vlastně není nic těžkého. Zvládnou to i začátečníci. Jak ale takové pěstování vypadá? Ukážeme vám krok za krokem, jak na to, abyste i vy měli pravidelnou zásobu okurek.

Okurky v pytlích jsou pro ty, kteří nemají místo

Okurky pěstované v pytlích jsou vhodné pro lidi, kteří nemají vlastní zahrádku a bojují s místem. Pěstovat se tak dají například na malém balkoně nebo terase. Pěstební pytle jsou praktické řešení právě pro ty, kteří nemají místo. Jestliže tak nehodláte pěstovat zeleninu ve velkém množství, ale pouze pro osobní potřebu, bude to ideální varianta.

Rostliny budou mít dobré podmínky pro růst a kvetení a díky tomu se pak můžete těšit na plody, které budete mít denně po celé léto k dispozici. Navíc budou chráněné před škůdci, hnilobou i plísní. Pytle pak můžete i přemisťovat, takže opravdu není čeho se obávat. Důležité je zvolit pouze správnou zeminu a zajistit okurkám podmínky, ve kterých se jim bude dařit. Jakou půdu zvolit?

Zdroj obrázku: Freepik

Pěstování okurek není nic složitého

Jak jednoduše pěstovat okurky? Musíte mít správnou zeminu, ale také místo, kde je budete mít. Vyplatí se tak investovat, protože odměnou vám budou skvělé plody. Okurky potřebují zásaditý substrát, protože jakmile bude mít půda kyselé pH, okurky vám neporostou. Na okurky pak budete potřebovat pytle, které mají alespoň 50 litrů objemu.

Pytel s půdou nejdříve pořádně proklepejte, položte ho naplocho a vyřízněte několik otvorů. Do takto velkého pytle můžete dát dvě sazenice okurek. Dejte je do otvorů, v zemi udělejte malou díru a půdu kolem sazenic opatrně prohněťte. Nakonec pravidelně zalévejte. Aby mohla přebytečná voda odtékat, musíte udělat několik otvorů na dně pytle.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm