Pouring Olive Oil Into Spoon Green Park Garden Background

Olivový olej je vynikající v kuchyni, skvělé využití ale najde i jinde

Olivový olej je nenahraditelnou surovinou například při smažení nebo výrobě zeleninových salátů. Hodí se ale nejen v kuchyni, jeho účinky pocítíte také na vlastní kůži. Může být součástí domácích krémů, využijete ho také na drobné kosmetické úpravy. Také vám pomůže z rukou sundat prsteny.

Zkuste jeho vlastnosti využít v domácnosti

První pokus můžete vyzkoušet na svých botách, pokud jste omylem šlápli do žvýkačky. Tu třete papírovou utěrkou namočenou v olivovém oleji tak dlouho, dokud se žvýkačka z podrážky neodloupne. Olivovým olejem můžete také nahradit pěnu na holení. Berte to ale jako poslední možnost, kdy už opravdu nevíte, jaký produkt použít.

V nouzi ho můžete použít k epilaci. Je vhodnější spíše než mýdlo a během holení nebudete cítit žádné nepříjemné škrábání. Holicí strojek bude po mastném filmu lépe klouzat a zároveň bude pokožku hydratovat. Těžko odstranitelný make-up také nebude problém, pokud se budete odličovat olivovým olejem. Namočte do něj vatový tampon a jemnými tahy se zbavujte líčení, se kterým si neporadila ani micelární voda.

Zdroj obrázku: Freepik

Otekly vám prsty? Pomůže olivový olej

Tím, jak je olivový olej mastný, vám může pomoci například v případě, kdy potřebujete sundat snubní prsten, ale bohužel se to nedaří. Stačí jen pomazat kousek prstu a prsten bude hladce klouzat. Můžete si ho uložit do šperkovnice a počkat, až otoky zmizí. Olivový olej se hodí nejen jako základ do salátů, ale také do různých kosmetických přípravků, které si můžete udělat i doma.

Zkuste masku na vlasy a obličej nebo peeling, kterým odstraníte odumřelou pokožku, aby se mohla vytvořit nová. Do olivového oleje stačí jen nasypat trochu cukru, soli nebo kávové sedliny a masírovat si pokožku v místech, kde už je slabá a odlupuje se. Olivový olej by vám v kuchyni rozhodně neměl chybět.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Use-Olive-Oil