Young Woman Eats Kitchen Girl With Appetite Eating Homemade Freshly Prepared Food

Zkroťte neustálý hlad. Dopřejte tělu to, co skutečně potřebuje, a neodbývejte ho polotovary

Chcete snížit vaše chutě a naučit se jíst tak, abyste neměli hlad a zároveň něco zhubli? Jak jíst kvalitně, ale menší množství? Ti, kteří drží dietu, mnohdy trpí tím, že si nemohou dát, na co mají chuť. Mnoho z nich zkouší například přerušovaný půst nebo nízkokalorickou dietu. Bohužel je hubnutí ale spíše životní styl, ve kterém pak prožijete zbytek života. Proto zkuste najít řešení, které budete moci dodržovat celý život.

Proč vůbec máme hlad?

Pocit hladu zaženete například vlákninou, kterou najdete nejen v sušeném ovoci, ale také v různých ořeších. Pocit hladu ovlivňuje několik faktorů. Možná jíte příliš málo a tělo vám říká, že byste měli přidat. Nebo možná jíte sice často, ale potraviny nejsou vůbec výživově hodnotné. Naučte se jíst libové maso a ryby, obilniny a zeleninu a uvidíte, že pocity hladu vás rychle přejdou.

Sladký rohlík ke snídani a rychlé občerstvení k obědu sice možná zaženou hlad, ale kvůli prázdným kaloriím se najedení nebudete cítit příliš dlouho. Jsou to zbytečně vyhozené peníze, které můžete investovat do kvalitních produktů. Důvodem k hladu ale může být také vaše životní tempo – stres, mnoho práce, málo spánku nebo braní léků. Množství jídla byste pak měli přizpůsobit tomu, jakou práci děláte a jak často sportujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaplňte si žaludek vlákninou

Chuť k jídlu můžete potlačit například kvalitní vlákninou. Jídelníček by tak měl obsahovat potraviny bohaté právě na tuto látku. Zaplní žaludek, sníží pocit hladu a nebudete chodit do spíže na něco dobrého. Vlákninu najdete hlavně v sušeném ovoci, ale dát si můžete také různé druhy semen. Lidské tělo potřebuje 20–40 g vlákniny denně.

Důležitý je také pitný režim. Pokud denně nevypijete alespoň dva litry vody, budeme mít dlouhodobě pocity hladu. Kromě vody si můžete dát i bylinkové čaje nebo nálevy. Slazené nápoje vhodné nejsou, stejně jako několik šálků kávy denně. Pocit hladu ale může souviset i s některými nemocemi. Pokud máte velký hlad dlouhodobě, raději navštivte lékaře, který provede testy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-reduce-hunger-appetite