Cayenne Peppers 2779828 1920

Přírodní metoda urychlení metabolismu funguje a pomáhá v hubnutí, ale mnoha ženám může být nepříjemná

V lidském těle platí jednoduché pravidlo: čím rychlejší metabolismus, tím rychlejší spalování kalorií. Díky tomu lze jíst více jídla bez přibírání na váze. S věkem se bohužel metabolismus zpomaluje a udržení si štíhlé linie se stává nadlidským úkolem. Naštěstí existuje jednoduchý, a navíc chutný způsob, jak metabolismus opět zrychlit.

Pikantní koření je zdravé

Za urychlením metabolismu stojí kořeněné jídlo, jehož konzumace má za následek zvýšení srdeční frekvence. Tělo tak generuje více tepla a tím spaluje více kalorií. Pálivé koření, jak známo, podporuje také aktivitu střev. Některé studie dokonce naznačují, že má schopnost předcházet žaludečním vředům a zánětům ve střevech, a to právě díky zvýšení průtoku krve v těle a stimulací ochranných mechanismů. Pikantní pokrmy v rozumném množství jsou zdravé pro srdce a pomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vpusťte ho do kuchyně 

Souhrn těchto faktorů člověku pomáhá zůstat fit, a přitom s pocitem plného břicha. Je tomu tak, protože látka kapsaicin, obsažená například ve feferonkách, potlačuje pocit hladu a nutí nás jíst méně. Proto se lidem, kteří chtějí zázračně zhubnout, doporučuje zařadit do svého jídla chilli papričky. Tento typ koření je často obsažen v asijské či mexické kuchyni, která je přece jen o něco lehčí než naše česká. Zoufat si nemusíte, na světě existuje něco kolem 3 000 druhů pálivých papriček, proto máte z čeho vybírat. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vezměte rozum do hrsti

Myslete však na to, že ne všichni lidé si mohou dovolit jíst velmi kořeněná jídla. V přílišném množství mohou totiž způsobit průjem, křeče nebo bolesti žaludku. Někteří z nás jsou totiž citlivější a na tento typ stravování nemusí být zvyklí.  Poraďte se tedy se svým lékařem a zavádějte chilli koření do své stravy postupně. I zde rozhodně platí, že jedna potravina zdravý jídelníček nedělá.

Zdroj: webbeteg.hu, Autorský text