Baby 2614867 1920

Žena rekordmanka porodila 8 dětí, ze dne na den se jí změnil život a nebylo to snadné

Pro většinu rodin je starost o dvě nebo tři děti velkou zodpovědností a náročným úkolem. Dnes již zasloužilá matka Nadya Suleman čelila mnohem obtížnější výzvě, protože porodila hned osm dětí, které byly počaty oplodněním in vitro. Někteří ji kritizovali, jiní obdivovali. Podívejme se na příběh ženy, které se přezdívá „octomom“ a na současný stav její velké rodiny.

U císařského řezu bylo 46 lékařů a zdravotních sester

Nadya, která se díky svému porodu osmerčat dostala do knihy rekordů, byla přezdívána jako „octomom“. Podle newyorského deníku trvalo lékařskému týmu 46 lidí, aby jí pomohli v pořádku porodit všechny děti. Nadya vyrostla jako jedináček, což byl také hlavní důvod, proč si vždy přála velkou rodinu. Cesta k tomu ale nebyla jednoduchá. A během času se stala terčem mnoha kritiků.

Polemika o jejím početí začala až v minulosti, a to v roce 2008. Tehdy vlnu kritiky vyvolala umělá implantace 12 embryí odborníkem na plodnost. Žena totiž nebyla schopna otěhotnět přirozeně, a proto se rozhodla pro početí in vitro. Nadya tvrdí, že chtěla jen dvojčata, mnoho uživatelů médií a internetu bylo ale vůči těmto tvrzením skeptičtí. Svobodná matka se ocitla v pornoprůmyslu, byla obviněna ze zanedbávání svých dětí, byla závislá na alkoholu a drogách.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Návrat do normálu

Matka se naštěstí rozhodla pro odbornou rehabilitaci a v současnosti je čistá. Výsledkem léčení bylo, že se vrátila, aby vychovala svou rodinu a stále méně se objevovala v titulcích. V článku New York Times se uvádí, že octomom to dokázala zvládnout, i když se vše pokazilo. Nyní u nich můžeme objevit úplně běžnou rodinu s živým, ale vřelým životem.

Ke svým dětem je přitom ohledně své minulosti otevřená. Podle jejích slov vědí o všem a vše to s ní vydrželi. Bojovali sice finančně, ale bylo to takové požehnání, že se od toho dokázali osvobodit a díky pevnému rozpočtu vše zvládají. Nyní Nadya Suleman chce využít všechny své zkušenosti a hodlá napsat knihu. Připomíná nám přitom, že být matkou je práce, která nikdy nekončí.

Touha po velké rodině může podle průzkumů vycházet z toho, že jedinci vyrostli sami, nebo naopak z toho, že vyrostli obklopení několika sourozenci. Když má člověk tuto zkušenost a příjemné vzpomínky, může to chtít zopakovat i u vlastní rodiny. V Anglii měl jeden pár dokonce 21 dětí, což si zaručeně nikdo z nás nedokáže představit!

Zdroj: pmnewsnigeria.com, Autorský text