Oatmeal With Strawberry Nuts Bowl White Wooden Table

Ovesná kaše nastartuje metabolismus, dodá energii a usnadní hubnutí

Snídaně je základ dne, a proto se vyplatí snídat kvalitní potraviny, které je vhodné kombinovat. Ovesné vločky patří mezi oblíbené suroviny, které si můžete udělat na mnoho způsobů. Hodí se k nim ovoce, sladká čokoláda nebo ořechy. Navíc mají spoustu vlákniny, takže vám poděkují střeva a budete mít trávení v pořádku. Jak ovesné vločky jíst a přitom hubnout?

Ovesné vločky snižují hladinu cukru

Odborníci na výživu doporučují právě ovesné vločky těm, kteří chtějí zhubnout nějaké kilogramy. Vyplatí se je jíst nejen z důvodu, že obsahují vlákninu, která mnohým chybí, ale také sníží hladinu cholesterolu. Hladina cukru se postupně bude také snižovat, pokud ovesné vločky budete jíst pravidelně. Vyplatí se tak ženám, které trápí menopauza.

Ovesné vločky si můžete smíchat nejen s mlékem, ale také jogurtem nebo tvarohem. Je to zdravý produkt, který vám pomůže zhubnout. Dejte si ale pozor, protože je nutné číst složení vloček, abyste nekoupili produkt, který nebude vhodný. Jak si ovesnou kaši připravit, abyste s její pomocí zhubli?

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte si do ovesné kaše semínka různých druhů

Ovesnou kaši si můžete připravit nejen se semínky, ale také s dalšími surovinami. Udělat si můžete kaši z vloček, rostlinného oleje, arašídového másla, javorového sirupu a chia semínek. Je to vitaminová a vlákninová bomba, která nastartuje metabolismus. Stačí smíchat ingredience, na noc dát do lednice a ráno jen přidat oblíbené ovoce. Vločky si dejte také s ořechy a kokosovým mlékem.

Tím do těla dostanete zase zdravé tuky, které jsou také potřeba. Čerstvé ovoce je vhodné hlavně v letním období, ale některé druhy si můžete koupit po celý rok. Konopná semínka zase obsahují proteiny, které naše tělo uvítá. I díky nim budete mít nejen dostatek energie, ale vaše tělo bude živiny lépe zpracovávat. Do kaše si můžete dát ovoce, které máte rádi.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods/oats, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9930024/, https://www.mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/start-your-day-with-healthy-oatmeal, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324176, https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/food-types/different-fats-nutrition/