Closeup Woman Eating Healthy Food Salad Focus Salad Fork

K udržení štíhlé linie pomohou přírodní produkty, které najedeme všude okolo nás

Pokud se snažíte zhubnout, jíte jen zdravé potraviny a také jste do svého života zařadili pravidelný pohyb, určitě se vám podaří shodit kilogramy, které potřebujete. Jestli se ale trápíte s několika posledními, poradíme, jak se jich zbavit pomocí rostlin, se kterými se běžně setkáváte.

Někdy nestačí jen fyzická aktivita

Jestli jíte pravidelně a hlavně zdravé potraviny, dodáváte tělu důležité vitaminy a minerály. V některých případech je ale nutné tělo nastartovat, zvlášť pokud si zvyklo na pravidelný pohyb, který děláte pořád stejně. Zkuste jiný sport nebo se zaměřte na potraviny a rostliny, které mohou podpořit hubnutí. Některé odvary z rostlin vám pomohou nastartovat metabolismus, a tím pádem budete znovu hubnout, navíc zdravým tempem.

Jaké rostliny jsou nejlepší na hubnutí?

Mezi oblíbené rostliny, které podporují hubnutí, patří například řebříček. Najdete ho v přírodě a jeho léčivé vlastnosti jsou velmi užitečné právě při hubnutí. Složky, které obsahuje, totiž stimulují sekreci žaludečních šťáv, a proto se z vašeho těla snadno dostanou toxické látky během látkové výměny. Můžete si z něj připravit například nálev, který má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Dalším prostředkem jsou lněná semínka. Ta jsou společně s dýňovými nebo slunečnicovými semínky nejen výživná, ale také chutná. Hodí se hlavně do jogurtů nebo ovesných kaší, jsou plná vlákniny, která vás zasytí a nebudete mít po ní takový hlad. Vláknina je dobrá také na trávení, nemusíte se tak bát, že budete trpět zácpou nebo naopak průjmy.

Dobře působí také libeček nebo přeslička

Přesličku polní možná nebudete znát v kombinaci s hubnutím, ale rozhodně by se na ni nemělo zapomínat. Je to rostlina, která působí močopudně, a zbavuje tak tělo přebytečné vody. Té můžete mít klidně i několik kilogramů. Pokud se chystáte na hubnutí, v prvních dnech vám odejde právě voda, potom už budete shazovat pomalejším tempem. Přeslička také zlepší metabolismus a proces hubnutí.

Nálev z libečku si můžete dopřávat klidně každý den. Hodí se především na problémy s plynatostí, navíc snižuje střevní fermentaci a budete se cítit mnohem lépe. Má také diuretické účinky, a proto se vyplatí ho mít doma. Sami si ho můžete vypěstovat v květináči, patří mezi oblíbené bylinky, které se používají v kuchyni.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/plants-that-help-with-weight-loss/