Macro Image Human Eye

Pálení očí může mít více příčin, úlevu přinesou přírodní prostředky

Pokud vás často trápí bolest, svědění nebo jiné podráždění očí, musíte nejprve zjistit příčinu. Proti pálení můžete bojovat mnoha prostředky, těmi nejlepšími jsou ty přírodní. Slzení nebo svědění očí není nic příjemného, protože oči potřebujeme každý den. Špatně na ně působí například alergie, kouř nebo ostré světlo.

Chraňte své oči a dopřejte jim pravidelný odpočinek

I oči musí odpočívat. Po celém dni mohou být hodně přetažené a je dobré vědět, jak jim můžete dodat další sílu. Zvlášť pokud pracujete na počítači, budete mít oči po celém dni unavené. Jako první vyvětrejte všechny místnosti, aby se vyměnil vzduch, který může být plný škodlivých látek, které oči dráždí. Před spaním použijte na oči prostředky, které můžete koupit v lékárně.

Zkusit ale můžete také jiné věci – například oční kapky nebo vlastní nálev. Lžičku sušeného světlíku zalijte půl sklenicí vroucí vody, 15 minut nechte louhovat a poté sceďte. Namočte do nálevu vatový tampon a ten položte na oční víčka na 20 minut. Zkusit můžete také umělé slzy, které pomohou k tomu, aby oči nebyly vysušené. Pokud slzíte málo, opravdu se může objevit podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na ostré světlo nebo štiplavé suroviny

Zvlhčující kapky pomohou při podráždění například od ostrého světla, které může očím velmi ublížit. Můžete si udělat také heřmánkový obklad, kterým zklidníte například zánět spojivek. Ten může být velmi nepříjemný a také v tomto případě je potřeba nechat oči odpočívat. Samozřejmě je můžete mít otevřené, ale raději je mějte v klidu a nedělejte náročné činnosti, při kterých by se oči mohly namáhat.

Oči jsou velmi citlivým orgánem, na který bychom si měli dávat pozor po celý život. Ten, kdo se narodí slepý, je velmi oslabený oproti ostatním. Proto dbejte na to, abyste oči měli zdravé, a pokud trpíte slzením nebo pálením, rozhodně to neberte na lehkou váhu.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321739