Stack Cozy Knitted Sweaters

Díky šetrnému praní vydrží svetry krásné mnoho let

V chladných a deštivých dnech není nic lepšího než si obléct váš oblíbený svetr a uvařit dobrý šálek čaje. Může se však stát, že váš svetr už po několika vypráních nebude tak měkký a příjemný jako když jste si jej zakoupili. To může způsobit hlavně nešetrné praní takových kusů oblečení.

Dodržujte pokyny na štítcích

Na každý kus oblečení umisťují výrobci štítek, na kterém uvádějí pokyny jak dané oblečení prát. Svetry nejsou výjimkou, a tak na těchto štítcích naleznete vše, co potřebujete pro správnou péči o váš oblíbený huňatý kousek. Naštěstí svetry nepatří mezi oblečení, které je třeba prát po každém použití. Samozřejmě že každý kus potřebuje po určité době navštívit pračku. Bohužel, čím častěji jej budete prát, tím může být opotřebovanější.

Svetry, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, se většinou nedají prát v pračce. Potom budete potřebovat nádobu, do které nalijete vodu o teplotě asi 30 – 40 stupňů a jemný prací prostředek. Následně do této vody vložte svetr a jemně jej ponořte. Nechte několik minut stát, aby se čistící prostředek nasákl do vláken. Svetr pak jemně třete rukou, pozor nedělejte trhané pohyby, abyste jej nedeformovali.

beautiful-sexy-smiling-gorgeous-girl-green-trendy-sweater-woman-posing-round-sunglasses-model-having-fun-showing-her-tongue
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení a praní v pračce

Správné sušení svetrů je stejně důležité jako jejich praní. U přírodních materiálů, které pereme v rukou, není vhodné svetr ždímat příliš silně a intenzivně. Také pokud svetr jen tak zavěsíte jako klasické oblečení, může jej to zdeformovat. Pokud chcete, aby svetr zůstal ve stejném tvaru, jemným mačkáním z něj odstraňte přebytečnou vodu. Můžete použít i ručník, který přitlačujete na svetr a ten vsákne zbylou vodu. Následně už jen svetr rozprostřete na rovný povrch.

Pokud to pokyny na štítku umožňují, můžete svetr prát i v pračce. Některá zařízení mají programy věnované specifickým materiálům jako je například program pro vlnu. Pokud perete svetry, nikdy je neperte na vysokých otáčkách. Svetry se také nemohou sušit v bubnových sušičkách. Raději se držte postupu sušení, který jsme zmiňovali výše. Při takové péči o váš svetr vám bude dělat společnost dlouhá léta.

Zdroj: https://www.dcleaners.com/blog/how-to-wash-sweaters/