Make Up Artist Doing Professional Make Up Young Woman Model

Domácí pudr si vyrobíte z pouhých dvou ingrediencí v odstínu přesně pro vaši pleť

Když si koupíte pudr v drogerii, nejspíš tak úplně nestudujete jeho složení. Pokud ale máte citlivou pleť, může vás po nanesení čekat nepříjemné překvapení – kosmetika pleť podráždí a způsobí, že se na ní objeví červené skvrny. Proto vám přinášíme recept na domácí pudr, který je vyrobený pouze ze dvou přírodních ingrediencí a který bez obav mohou používat i ženy s citlivou pletí.

Co budete potřebovat?

Příprava domácího pudru zabere jen chvilku a není ani finančně náročná. Přitom jeho účinky nejsou o nic horší než u pudru, který běžně zakoupíte v drogerii. Dokáže perfektně zmatnit obličej, sjednotí jeho tón a zároveň o pokožku pečuje. Co tedy budete na výrobu domácího pudru potřebovat?

  • 2 lžíce bramborové nebo rýžové mouky,
  • 4 lžíce skořice.

Obě ingredience smíchejte v uzavíratelné kosmetické dóze. Vezměte čistý hustý štětec a naneste pudr na obličej klasickým způsobem. Nejprve ho vyzkoušejte na malém kousku a pozorně se podívejte, jestli odstín pudru odpovídá odstínu vaší pleti. S množstvím skořice můžete experimentovat. Pokud jí přidáte více, bude mít kosmetický přípravek bronzující efekt.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro tmavší odstín použijte kakao

Pokud máte tmavší pleť, přidejte ke směsi ještě mletý muškátový oříšek nebo kakaový prášek. Ten ale používejte velmi opatrně, protože má velmi ztmavující účinek. Výhodou tohoto domácího pudru je kromě absence chemie i to, že si můžete vyrobit přesně takový odstín, po kterém toužíte. Zároveň vaši pleť provoní skořicí a případně i muškátovým oříškem. Zatímco skořice vytváří teplý podtón, kakao spíše studený.

Pokud si s výrobou domácího pudru chcete více pohrát a jeho složení přiblížit výrobkům z drogerie, ovšem v přírodní verzi, můžete v misce smíchat prášek kuzu a oxid zinečnatý a kakao nebo skořici nahradíte minerálním oxidem. Na jeden díl oxidu zinečnatého použijte deset dílů kuzu prášku. Přimíchat můžete i pár kapek vašeho oblíbeného rostlinného oleje.

Zdroj: https://www.kitchenstewardship.com/diy-face-powder-two-ingredients/