Men Fashion Shoes Leather Wooden Box Shoes Store

Semišové boty jsou krásným doplňkem, nečistoty a vlhkost jim ale vůbec nesvědčí

Jak vyčistit nečistoty, sůl nebo bahno ze semišových bot? Semiš je velmi citlivý materiál, na který se vyplatí používat pouze prostředky, které jsou na něj určené. Vyzkoušet samozřejmě můžete i domácí metody, které jsou osvědčené a účinné. Jednou z nich je například chlebová kůrka nebo obyčejná bílá guma.

Jak vyčistit semišové boty, aniž byste je zničili?

U semišových bot bude zapotřebí několik základních kroků, abyste je nejen vyčistili, ale také nezničili. Snadno se totiž deformují, proto je nejdříve vycpěte novinami, protože tím udrží lépe tvar. Poté si vezměte kartáč na semiš, který používejte pouze na odolně skvrny, které nejdou odstranit jiným způsobem. Speciální kartáč by vám měli nabídnout v obchodě s obuví.

Použít ale můžete také gumu, kterou můžete vyčistit semiš i bez kartáče. Guma ale neodstraní skvrny od vody, zato si hravě poradí například se suchou špínou nebo tmavými skvrnami, které vybělí. Guma by se ale neměla používat na celý povrch bot, naneste ji pouze na skvrnu. Na fleky od vody pak bude fungovat zase jen voda. Vlhčený ubrousek bude skvělou variantou.

Zdroj obrázku: Freepik

Mastné skvrny? Použijte dětský zásyp

Semišové boty sušte vždy tak, že do nich nacpete novinový papír, který zmačkejte do kuliček. Když jsou boty suché, přejeďte je kartáčem na semiš, aby se obnovila jejich textura. Boty pak budou vypadat jako nové. Na botách se ale mohou objevit také mastné skvrny. Ty snadno odstraníte pomocí dětského zásypu, ale musíte si jich všimnout včas.

Na olejové skvrny tedy stačí nanést pudr, nechat ho působit a poté můžete ještě celý proces jednou zopakovat. Nakonec kartáčem na semiš skvrnu vyčistěte a máte hotovo. Semišové boty byste měli před první procházkou venku impregnovat speciálními spreji a čističi, které ji ochrání před skvrnami i vlhkostí. Jedině tak vám drahé boty budou dlouho sloužit.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-clean-suede-in-6-steps/