Close Up Hand Unloading Dish Washer Kitchen

Po zavěšení ručníku do myčky vytáhneme vždy perfektně suché nádobí

Myčka je výborným pomocníkem v početné domácnosti. Místo otravného umývání nádobí a spotřebované energie i času se můžeme věnovat jiným činnostem. Stačí veškeré špinavé nádobí vložit do myčky a počkat, až skončí mycí cyklus. Jedinou kaňkou na myčce může být zbytková vlhkost přítomná na některých kusech nádobí. V takovém případě použijeme utěrku nebo necháme nádobí uschnout. Co když ale existuje efektivní způsob, jak se zbavit této vlhkosti, aniž byste museli přiložit ruku k dílu?

Za skvrny může voda

Ne všechny myčky mají kvalitní sušení po konci mycího cyklu. Proto některé nádobí, nebo dokonce většina může být poznamenána skvrnami ze zbývající vody. Neznamená to, že by nádobí bylo špinavé, ale tyto skvrny působí nevzhledně. Trpí tak především příbory, skleničky a talíře. Jak ale docílit toho, aby nádobí bylo dokonale suché a my nemuseli použít utěrku ani žádné jiné prostředky k vyleštění umytého nádobí?

Zdroj obrázku: Freepik

Ručník

Člověk je tvor vynalézavý a v době internetu je možné zjistit cokoliv. Sem patří také různé tipy, jak si usnadnit práci. A právě jeden z triků se hodí na myčku. Řešením je malý suchý ručník. Ten po skončení mycího cyklu zavěste za otevřená dvířka, která následně dovřete. Po uplynutí dvaceti minut tento ručník vyjměte a výsledek bude stát za to. Ručník totiž nasákne veškerou přebytečnou vlhkost.

Pozor na nedokonalosti

Nic není dokonalé a chyby se nevyvaruje ani myčka. Existují totiž nepsaná pravidla, aby mohl spotřebič vykonat svou práci co nejefektivněji. Před vložením nádobí do myčky je nutné odstranit zbytky jídla, jinak hrozí ucpání odpadu a šíření zápachu. Důležité je také správné ukládání nádobí. Vrchní část slouží především pro skleničky a drobné misky, zatímco spodní část je určena pro hrnce, velké talíře nebo příbory v příborníku. Důležitá je také údržba, nezapomínejte na pravidelné čištění filtru a vyčištění myčky alespoň jednou měsíčně kyselinou citronovou a octem na nejteplejší mycí program.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-9666181/Mum-shares-twist-towel-dishwasher-took-internet-storm-plastic-containers.html