Close Up Woman Holding Lemon Slice

Zdravé nápoje, které přirozeně posílí imunitu

Na své imunitě bychom měli pracovat opravdu každý den, zvlášť v podzimních a zimních měsících, kdy může být oslabená vlivem nejen nízkých teplot, ale také nedostatku vitaminů. Ovoce už si neutrhneme čerstvé a zelenina už je dávno sklizená. Podpořit imunitu ale můžeme některými domácími lektvary, které si snadno uděláme doma a kterými svému tělu tak prokážeme velkou službu.

Po doplňcích stravy raději nesahejte

Co se týče imunity, určitě je vhodnější ji podporovat přírodními metodami, rozhodně bychom neměli sahat po umělých doplňcích stravy. Pro mnoho lidí je to ale většinou jediná možnost, protože je mnohem snadnější lupnout si prášek než si připravovat ovocný nebo zeleninový koktejl. S tím ale do těla dostáváme také chemické látky, které naopak mohou imunitu potlačovat.

Vyplatí se tak mít po ruce potraviny, jako je česnek, kurkuma, zázvor nebo cibule. Jsou to suroviny, které dnes koupíte v každém obchodě a pomohou nejen v případě nemoci, ale také nastartují imunitu. Během sychravých dní se pak nebudete muset obávat o své zdraví, protože imunita bude pracovat naplno. Doma si snadno můžete připravit nápoje a odvary, které můžete popíjet po celý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké recepty patří mezi oblíbené?

Kromě výše zmíněných potravin můžete do nápojů přidat také med, který má spoustu prospěšných vlastností. Jak si připravit takový blahodárný nápoj? Smíchejte půl litru přírodního medu s česnekem, kouskem zázvoru a také šťávu ze dvou citronů. Promíchejte suroviny, dejte do nádoby a uzavřete ji. Nechte ji tři dny v lednici a poté si dávejte lžičku denně. Uvidíte sami, že se budete cítit lépe.

Kromě toho si ale můžete připravit i další nápoje, ve kterých budou figurovat nejen med nebo zázvor, ale také grapefruit nebo další ovoce. Dávejte si ale pozor na množství, které budete užívat, protože některé suroviny mohou způsobit problémy s trávením. Nápoje nejsou vhodné ani pro diabetiky, protože například med obsahuje mnoho cukru.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-boost-immune-health, https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/how-to-boost-your-immune-system, https://health.clevelandclinic.org/food-to-boost-your-immune-system/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5424551/, https://www.webmd.com/diabetes/honey-diabetes