Woman 2593366 1920 1[1]

Ve světě je toto koření hitem, ale u nás ho ženy skoro nepoužívají. Přitom na vlasy není nic lepšího

Péče o vlasy je něco, co by neměla žádná žena zanedbávat. Mnoho z nich tak má doma různé šampony, kondicionéry, balzámy, masky a další produkty. Společné mají jedno – obvykle nejde o nic levného. A pokud jde o účinnost, ne vždy jsou správnou volbou. Ne vždy se totiž vyplatí zůstávat u klasických metod. Ve světě je hitem používat i různé alternativní možnosti péče o vlasy, kde nechybí například ani zajímavé koření, které tuzemské ženy téměř neznají. Tedy vědí, že se dá použít v kuchyni, ale netuší, že i pro svou krásu. A o jaké metody jde? Přestavíme vám je. Uvidíte, jak vaše hříva získá během pár týdnů na objemu a hustotě!

Pískavice řecké seno

Rostlina s tímto exotickým jménem patří mezi nejstarší kulturní rostliny a používá se nejčastěji jako koření. Vhodné jsou oplachy ze semen, ale také masáž semínky. Jednoduše dejte čajovou lžičku do sklenice vroucí vody a nechte vylouhovat asi 10 minut. Tekutinu sceďte a potírejte vlasovou pokožku a vtírejte do vlasů alespoň jednou týdně. Po 3 hodinách omyjte. Druhý způsob je ponechat semena ve sklenici vody po celou noc, poté semínka namlít a směs nanést na pokožku hlavy a vlasy. Počkejte až směs zaschne, poté omyjte. Opakujte dvakrát týdně a už po několika aplikacích budete žasnout nad výsledkem. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Hořčičný olej 

Jak rychle zregenerovat pokožku hlavy a vlasové folikuly? Jednoznačně pomocí hořčičného oleje, který obsahuje významné množství vitamínů a minerálů, především selenu, zinku, železa a hořčíku, které zamezují vypadávání vlasů a urychlují jejich růst. Navíc po aplikaci budou vlasy krásně lesklé a hladké bez roztřepených konečků. Aplikujte olej přímo na pokožku hlavy, jemně vmasírujte několik kapek a poté si nasaďte igelitovou čepici a zabalte hlavu do teplého ručníku, ponechte olej působit asi 30 minut. Po uplynutí času vlasy jemně omyjte šamponem. Pozor by si měli při této metodě dát alergici, protože hořčičný olej může být silným alergenem, vyrábí se totiž lisováním hořčičného semínka. 

Ricinový olej

Kosmetický zázrak? Rozhodně ricinový olej, který dokáže zlepšit stav pokožky, vyhladit vrásky i zregenerovat zjizvenou kůži. Pomůže také se stavem vlasů při použití s vaječným žloutkem. Je to metoda, kterou s úspěchem používaly už naše babičky, důležitá je však aplikace alespoň jednou týdně. Do misky rozklepněte žloutek a dobře promíchejte s lžící ricinového oleje. Směs naneste na vlasy a pokožku hlavy, zakryjte alobalem nebo igelitovou čepicí a zabalte do teplého ručníku. Právě teplota podpoří regeneraci, ponechte působit alespoň hodinu, poté omyjte vlasy teplou vodou s šamponem. 

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/hair-care/hair-growth-tips-5-herbs-and-spices-to-make-hair-grow-faster/