Many Keys White

Nemohla se vyznat ve spoustě klíčů. Proto přišla s metodou, jak je snadno a zadarmo odlišit

Klíče využíváme skoro pořád. Díky nim se dostaneme domů, do auta, ale třeba do sklepa, do práce, na zahradu i kamkoliv jinam. A čím více takových míst je, tím je komplikovanější se vyznat v tom, od čeho který klíč je. Bez určitého odlišení se jenom těžko obejdeme. Je pravdou, že dnes už si lze nechat vyrobit i klíče barevné, nebo na ně koupit různé prvky které je odliší, nebo různorodé štítky. Vše ale stojí peníze a ne všude dané věci seženeme. Proto je vhodné zkusit i domácí metodu odlišení klíčů, která nemusí stát ani korunu.

Barvy, které má doma každá žena

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší metody, jak odlišit jednotlivé klíče, jsou pomocí barev. Není třeba řešit jakékoliv složitosti, jelikož barvy dokážou poměrně spolehlivě určit, od čeho který klíč je. Vhodnou metodou je buď odlišit každý klíč jinou barvou, nebo stejnou barvou konkrétní sady – třeba ty, které se týkají domova, ty které se týkají zahrádky, a další. A dané barvy, které se dají použít, má doma snad každý žena. Sice si je koupila k něčemu úplně jinému, ale použít se dají i na klíče.

Nejenom na vaše nehty

Tou onou barvou, která se dá jednoduše na označení klíčů použít, je lak na nehty. Laky už dávno nejsou barevně nijak nudné. A ženy, které se nebojí experimentovat, mohou mít doma hned několik barev. A právě těmi lze jednotlivé klíče snadno odlišit. Navíc samotný lak na nehty má jak výhodu v tom, že velmi dobře na čistý klíč přilne, tak i v tom, že na něm velmi dobře drží.

Stačí jeden pohyb

Označit klíče barevnými laky na nehty je nesmírně jednoduché. Základem je klíče očistit a důkladně osušit. Ideálně s použití odlakovačů. Potom je stačí položit na rovnou plochu na noviny, které budou bránit znečištění. Následně už stačí vzít si do ruky jenom konkrétní lak, vyndat štěteček z lahvičky a udělat barevný proužek. Jakmile lak zaschne, je klíč označený. A už stačí si pouze pamatovat, který je od jakého zámku.

Zdroj: Life Hacks