Hlodavců v domácnosti se můžeme zbavit přírodní cestou
Podzim se pomalu blíží a s ním do našich domovů přicházejí i hlodavci. Tento problém se navíc už dávno netýká pouze vesnic, hlodavci se stávají velkým problémem i ve městech. Co je do našich příbytků láká, proč jsou nebezpeční a jak se jich zbavit? Tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku.
Co k nám hlodavce láká
Tyto malé potvůrky, jak už bylo řečeno, se stahují do našich příbytků zejména na podzim. Je to jejich forma přípravy na zimu. Přeci jen je v okolí lidských obydlí snadno dostupná potrava i úkryt. Najít je pak můžeme na půdách, ve sklepě, ale i přímo v bytě nebo v blízkosti kanalizace či popelnic.
Jsou pro nás opravdu tak nebezpeční?
Myši a další podobné druhy se styku s lidmi víceméně vyhýbají. Jsou to zvířata plachá a aktivní jsou zejména v noci. To ale bohužel neznamená, že pro nás nejsou nebezpečná. Zejména prostory, ve kterých se myši pohybují, totiž způsobují to, že jsou zkrátka nehygienické. Můžou přenášet různé typy nemocí, bakterií i virů. Zároveň po sobě zanechávají trus, moč a některé druhy i torza dalších živočichů.
Navíc pokud jsou tato zvířata zahnaná do kouta, například po překvapivém setkání s člověkem, nic jim nebrání nás kousnout nebo poškrábat. Toto nebezpečí hrozí zejména dětem a domácím mazlíčkům.
Zaručené tipy, jak se živočichů zbavit
Pokud chceme jít prvně cestou přírodní, můžeme se spolehnout na několik vůní, které hlodavce většinou spolehlivě odradí. Z rostlin můžeme zvolit například mátu, oleandr či heřmánek. Tuto zeleň můžeme vysadit na zranitelných místech kolem obydlí nebo sušenou nasypat na zasažená místa. Stejně tak můžeme využít i nepříjemný zápach česneku. Stroužky stačí umístit na vytypovaná frekventovaná místa. Suroviny je dobré co nejčastěji měnit, aby byl jejich účinek co největší. Pokud přírodní metody nezaberou, je možné sáhnout po chemikáliích či mechanických pastičkách.
Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/pest-control/getting-rid-of-rodents/