Cute Scottish Straight Gray Cat Hunting Playing

Podle chování na záchodku lze poznat, že kočku trápí nějaký problém

Jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků je kočka. Je výbornou společnicí nejen pro osamělé lidi. Lze si s ní povídat a péče o ni je pro mnohé lidi příjemným odreagováním. Doma mívá záchodek, na kterém dělá svou potřebu. Víte, co to znamená, když se na něm kočka začne chovat divně nebo si sedne mimo něj? Naučte se číst její signály.

Škrabadlo a záchodek pro kočky

Aby se kočky doma nenudily, zpravidla jim jejich páníček pořídí škrabadlo, o který mohou ostřit své drápky. Neobejdou se ani bez záchodku, na který si chodí ulevit. Kočky mají rády, když je záchod pravidelně čištěný, protože jsou pořádkumilovné. To, jak se kočky na záchodku chovají, může být pro jejich majitele signálem, že se něco děje.

Když se kočka posadí mimo záchod

Normální chování kočky je, že svou potřebu jde vykonat na záchodek. Pokud ji ale udělá mimo něj, měl by její majitel zbystřit svou pozornost, protože kočka tímto komunikuje. Obvykle to znamená, že se kočka zlobí a močením mimo záchod chce zdůraznit své dominantní postavení. Může to ale také znamenat to, že má kočka nějaký problém a tímto chováním to dává najevo.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní problémy s ledvinami

Někdy se za močením mimo záchodek skrývá jen špatně vybraná podestýlka, která není kočce po chuti. Mimo záchod močí také nekastrovaní kocouři. Když se kočkám změní pach moči, může to signalizovat urologické problémy. Souvisí s tím i změna barvy moče. V takovém případě je vhodné vzít kočku na vyšetření k veterináři, který určí správnou diagnózu.

Jak vypadá moč zdravé kočky

Měli bychom si také říct, jak vypadá moč zdravé kočky. Obvykle je žlutá a čirá. Jestliže je kalná, může obsahovat hnis či bílkoviny, což je opět zdravotní problém. Tmavá moč ukazuje na hematurii. Onemocnění dolních cest močových se u kočky projevuje tmavou nebo mírně růžovou močí.

Zdroj: https://barksmagazine.com/feline-litter-box-problems/