Skin Body Care Close Up Young Woman Getting Spa Treatment Beauty Salon Spa Face Massage Facial Beauty Treatment Spa Salon

Podzim je náročné období i pro naši pleť. Pečující rituály ji nechají nadále zářit zdravím

Podzim je doba, kdy je všude kolem nás spousta nachlazení, chřipek a dalších onemocnění. Právě v tomto období je nutné o sebe pečovat, abyste byli nejen zdraví, ale také krásní. Nemusíte se doma schovávat pod silnou dekou, ale můžete se zaměřit na sebe. Je totiž skvělé, když můžete na podzim vykvést a věnovat se činnostem, na které jste přes léto neměli čas.

Zlepšete si pokožku i stav vlasů

Péče o pleť je právě v tomto podzimním období velmi důležitá. Můžete si jí například zlepšit špatný den v práci nebo si díky ní odpočinout. Podzimní období je pro pokožku velmi náročné a je zapotřebí, abyste o ni pečovali. I když máte po letní dovolené, svým vlasům, nehtům a pokožce je nutné dopřát péči, abyste vypadali zdravě. Podzim je velmi těžké období, a proto pokožka vyžaduje zvláštní péči.

Zdroj obrázku: Freepik

Mořská voda, sluneční paprsky nebo vítr jsou podmínky, které nejsou vhodné pro vlasy ani jejich kvalitu. Negativně ovlivní také pokožku na obličeji i po celém těle. Proto je dobré začít používat regenerační masky nebo kúry. Pokožka obličeje je velmi citlivá, obzvláště v podzimním čase. Jaké fáze péče jsou v tomto ohledu nejdůležitější?

Každé ráno si obličej umyjte

Jako první krok můžete zavést ranní rituál – každé ráno si opláchněte obličej, abyste se zbavili zbytků nejen kosmetiky, ale také potu a roztočů. Při večerním čištění je ale velmi důležité provést důkladné odlíčení. Vhodné je také používat peeling, který si můžete vyrobit doma nebo ho koupit v obchodě. Zbavíte se nečistot a hloubkové čištění je velmi důležité pro očištění od odumřelých buněk pokožky.

Zkuste používat také tonikum. Obnovíte tím pH vaší pokožky, která je velmi namáhaná tím, jak ji dennodenně vystavujeme nežádoucím vlivům. Používejte hydratační krémy a také zkuste do jídelníčku zavést zdravější potraviny a nezapomínejte ani na sport. Obchody již nabízejí spoustu krémů a přípravků, které jsou vhodné i pro citlivou pleť.

Zdroj: https://tinytrips.com/articles/self-care-ideas-for-autumn